Bolesti a horečka po TEP

Bolesti a horečka po TEP

Karel  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Je mi 65 let a jsem 24 dnů po TEP levého kyč.kloubu (necementovaná). Pokud vysadím užívání DICLO 50 obtěžují mne s různou intenzitou bolesti v oblasti zákroku. Je fakt, že se ve spánku nedokáži kontrolovat a probudím se občas v poloze kdy ležím na operovaném boku. V posledních asi 4 dnech mám ve večerních hodinách zvýšenou teplotu 38st. Pro úplnost informací ještě užívám léky:Pradaxa a Anavenol.
Můj dotaz: je popsaný stav běžný, nebo se mám znepokojovat? Děkuji Karel
P.S. Je vhodné pro urychlení léčby aplikovat magnetoterapii?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
myslím, že tak krátce po operaci umělé kloubní náhrady máte až příliš velký optimizmus k hojení. Stabilizace stavu a vhojení necementované náhrady je až kolem 3 měsíců od operace. Magnetoterapii bych rozhodně nedoporučoval
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
míla  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den. Jsem po tep kyčle druhé nohy od 10. 9.2012. 6 týdnů jsem zatěžoval na 10%. dalších 6 týdnů na 50% váhy.Dle příkazu oparatera. Bez bolesti. Po té jsem mohl zatěžovat celou vahou těla a od té doby mě kyčel při zátěži bolí i okolí jizvy mam nateklé a bolí. Pokud ležím nebo sedím tak mě nic nebolí. Jsem nucen chodit o dvou berlích.Cvičím dvakrát denně 20 minut a třikrát týdně chodím plavat. Prosím informaci co mam dělat abych chodil normálně. Rehabilitace první nohy proběhla tak, že jsem po čtyřech měsících mohl jít do práce. děkuji velice
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
každá operace je jiná a má jiný pooperační průběh i u stejného jedince. Za 3 měsíce od operace by měly být již měkké tkáně klidné. Asi je něco nedobře. Co dělat? Co nejdříve se objednat ke kontrole na pracovišti, kde op. byla dělána.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

míla  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den. Já jsem se zapoměl zmínit, že po třech měsících jsem jsem zkusil rotoped 2 minty s mírnou zátěží a druhý den jsem nemohl chodit pro velké bolesti Tak jsem dojel za p. dokorem co prováděl operaci. Udělal rengen kyčle a řekl, že kyčel se nehnula a že mam týden chodit o berlích, že se to srovná. Nesrovnalo. Bolí to stále. Sice méně ale bolí. Co s tím , děkuji
beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Zdravím,
já jsem už po 2operacích kyčelniho kloubu,a to na stejné noze.První proběhla v Praze 1990 v SANOPSU,NAD MÍRU SPOKOJEN,za2mněsíce jsem už umýval okna doma,to mně bylo42 ale ted je mi65,a mám za sebou 10.10 2012 a mám už na stejné noze REIMPLANTACI KYČLE.operace byla bez problému,pooperační též,rana zahojená klidná,ale třeba cvičit,bez berlí to nejde ani doma,při chuzi to nebolí ,řídím auto,akorát mně bolí na zadku upon-sval který jde pod koleno,15.1 2013 jdu na kontrolu,+ rentgen,uvidíme,doufám,že dobře.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí