Cementovaná versus necementovaná TEP

Cementovaná versus necementovaná TEP

Péťa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
A ještě prosím k mému předchozímu dotazu, je nějaký rozdíl v cementované - necementované, pokud ano, zajímá mě spíše necementovaná.
Děkuji Petr
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
otázku zda cementovanou či necementovanou protézu určuje operatér dle anatomických poměrů pacienta, kvality kosti a zpravidla i podle ekonomické situace pracoviště.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Jarek  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

je mi 53 let,100 kg.
Ještě před rokem jsem rekreačně sportoval (kolo, brusle, běžky, plavání, turistika).
Teď si zpětně uvědomuji, že omezenou hybnost kyčle mám už minimálně 5 let. Vždy jsem si ji vysvětloval "zkrácenými šlachami".
Před rokem po bruslení jsem však pociťoval velkou bolest v pravé kyčli - zase jsem si myslel, že jsem si natáhl šlachu, že to po nějaké době přejde. Musel jsem přestat se sportem.
Když jsem měl problémy s chůzí asi 3 měsíce - to už mi bylo divné. Doktor mě poslal na rentgen - artróza 3. stupně a na ort. mi doporučili totální náhradu.
Po počátečním šoku jsem se začal zajímat o možnostech náhrad.
Protože bych se rád vrátil k rekreačnímu sportování, tak se mi zdá, že endoprotéza necementovaná by byla pro mne vhodnější.
Je možné takhle uvažovat?
Díky za odpověď,
Jarek
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Žádná ideální proteza , nejlepší... neexistuje. Protože situace u každého jedince je jiná, také optimální proteza pro konkrétního člověka může být jiná než pro jiného třeba stejně starého.
Naprosto zásadní problém je najít si pracoviště a lékaře, kteří se chovají "ferově" k pacientovi a projednat , co je pro něj konkrétně optimální. Rizikovost implatace a životnost protézy velmi zásadně ovlivňuje operatér a jeho dovednosti, zkušenosti a to, zda pracuje na "dobrém" pracovišti s malým procentem komplikací.
Problém není o materiálu.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí