TEP ve 30 letech?

TEP ve 30 letech?

Suxi
Suxi  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dobrý den, prosím všechny odborníky o radu. Jsem 30 letá zdrav. sestřička a mám coxarthrozu IV.st.l.sin s nekrozou hlavice(urceno jen podle RTG) a jasnou indikací TEP. Jsem zoufalá, myslela jsem že to přijde nejdříve ve 40, až budu po dětech. Pokud by to nebyla nekróza hlavice, doporučili by jste mě resurfacing?je to vyzkoušené při těhotenství?A jak může působit uvolňování látek z TEP nebo BHR na plod?je to bezpečné?Bylo mi řečeno že TEP není překážkou v těhotenství a porodu, ale mám velké obavy.Děkuji za odpověď.Zuzka
artepka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
ahoj Zuzko, jak se Ti daří? Je mi 31 a mám jasnou indikaci TEP obou kyčlí (coxartroza). Mám se rozhodnout během prázdnin a po prázninách dát vědět. Bojím se. I mě MUDr. řekl, že TEP není pro těhotenství žádná překážka, ale obavy tam jsou.. Budu ráda, když dáš vědět, jak se máš... Petra
Suxi
Suxi  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
ahojky, díky za reakci. Já už jsem nyní skoro 14 dní po operaci.Musela jsem jít téměř akutně, měla jsem kyčel uplně rozpadlý.Také jsem se měla rozhodnout během léta a nakonec už to mám za sebou. Včera mě propustili.
Můžeme o tom popovídat, napiš mi na Suzanah@centrum.cz.
Ahoj Zuzka
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
nekróza hlavice kyčelního kloubu je kontraindikací k metodě resurfacing. Stav po TP není kontraindikací k těhotenství nebo porodu.
Pokud jde o vlastní artrózu kyčle, bez nekrózy kosti stehenní nebo kyčelní, lze operaci odsunout, zejména v nízkém věku, na pozdější dobu a stav artrózy lze značně zlepšit komplexní péčí vč. aplikace kmenových buněk. Bližší info: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX, nebo v Diskuzním fóru Revmacentra
prim. Moster, Revmacentrum

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí