Operace haluxu a plochonoží

Operace haluxu a plochonoží

anonym  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den, mám dotaz, jsem od ledna 2012 po operaci haluxu a plochonoží v jednom.Přesto, že můj ortoped tvrdí, že je vše v pořádku, já to tak necítím. Noha stále dost bolí při došlapu, dá se říct víc, než před operací.Pocitově není "noha zcela moje" tedy snížená citlivost.Nosím jen kvalitní polokecky s vložkami na otisk a na doma ortopedické pantofle, přesto mám problém vydžet déle na nohou to je asi po 2 hod. Je mi 56 roků a nemám nadváhu.Prosím o radu, zda je to normální stav, případně kam se obrátit o pomoc. Jsem z Plzně. Děkuju Hana Z.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,lze poradit až když budeme znát typy operací, které byly dělány.
prim. Moster, Revmacentrum
anonym  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám ten samy problém co pacijentka.Jsem sice o skoro 10 let starší,mam TEP obou kyčel.kloubu a TEP pravého kolene.Operace byla provedena v cervnu letošního roku a dodnes mám velké problémy s chůzí a hlavně i s obutím.Hrozím se zimy,při té pantofle neobstojí,poradíte co dělat??? Hana Z.z Mar.Lázní
sova
sova  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,pro dlouhodobé potíže jsem objednaná na operaci deformity palce a klenby levé nohy.Lékař mě vše vysvětlil,jenže mě zaskočilo sdělení,že chodidlo bude asi o centimetr kratší.Prý příští rok mi odoperují pravou nohu a tím se mi chodidla srovnají.Pravá noha mě zatím tak nebolí.Ted váhám jestli mám operaci podstoupit.Můžete mě ,prosím poradit? ¨Mám 65 let,vážím 67kg. Děkuji za odpověd. Jana S.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
plochonoží a deformity palce jsou hlavně důsledkem špatné funkce svalů nohy a tím i změny postavení jednotlivých kostí nohy a jejich deformaci. Pokud nedojde ke změně funkce - práce se svaly, aktivace svalů s podporou kleneb, stáčení nohy při chůzi - i po odoperování se budou mít tendenci deformity vracet. Z mého hlediska je operace kosmetickou záležitostí, která neřeší příčinu.
Doporučuji najít si nejdříve rehabilitaci. Nejlépe takovou, kde pracují se spirální dynamikou. A až při neúspěchu tam se odhodlávat k operaci.
sova
sova  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpověd a za radu.Musím ale říct,že jako jediná rehabilitace jsou mi nabízeny magnety.Trochu a krátce to pomůže,a sitace se opakuje.Ještě jednou děkuji za radu.Jana S.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
v případě vbočeného palce můžete rehabilitovat od rána do večera a absolvovat i magnety výsledek bude týž....
Zřejmě Vám byla navržena artroplastika artrotické deformity základního kloubu palce. Je celá řada operací, zřejmě nevyhnutelných, které nezkracují nohu. Zkuste konzultovat jiné ortopedické pracovitě.
prim. Moster, Revmacentrum
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
plně souhlasím s kolegou. Bez kvalitní rehabilitace se problém nevyřeší. Operativní řešení řeší pouze důsledky poruchy funkce kleneb a dynamiky nohy, ale neřeší příčinu. Proto rozhodně, ať již se rozhodnete pro operaci nebo ne, je rehabilitace a cvičení nohy zásadní řešení. Často se setkávám s návraty deformit nohou i po operaci, jelikož nedošlo k pooperační rehabilitaci a nebyla řešena příčina problému - tedy funkce nohy zůstala narušena a deformita se plíživě vrátila. Vedle spirální dynamiky je velmi vhodné terapii zasadit i na senzomotorické stimulaci a cvičení na labilních plošinách.
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Hanča 24.9.2018
Spokojený/á

Nekonečně děkuji "mému" skvělému lékaři Mudr. Vrecionovi za profesionální, odborný a lidský pristup. Klinika se nedá srovnat s jakoukoli nemocnici.

2 Likes   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí