Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolesti kloubů palců - Noha - vbočený palec - Diskuze

Bolesti kloubů palců

Bolesti kloubů palců

Barbora  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den,
je mi 25 let a už asi dva roky mě bolí oba klouby u palců na nohou. Před rokem jsem s tím byla u obvodního lékaře a ten mě poslal na rentgen, kde nic nezjistili. Dočetla jsem se, že by to mohl být vbočený palec: Palce mám přiblížené k ostatním prstům, klouby z boku jsou občas červené (otlačené). Také mám na jedné noze zvětšený nárt,ale ten vůbec nebolí. Bolesti se objevují různě (při chůzi, v klidu, v botách, bez bot), ale nejčastěji při chůzi v botách. Co by to tedy mohlo být? V případě, že by to mohl být vbočený palec, pomohly by mi ortopedické pomůcky? Poraďte prosím. Předem děkuji.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Barborko,
téma vbočených palců je evergreen u žen. Nedá se Vám doporučit nic rozumnějšího, než se podrobit odbornému ortopedickému vyšetření. Jen zkušený ortopéd Vám poradí co se s Vaším přednožím dá podniknout, zda je stav léčitelný konzervativně protetickou pomůckou a jakou, či je již potřebný operační zákrok. Vlastní léčení vede zpravidla jen k zanedbání stavu.
Ortopedie Zlín  |  Basic member  |  Zlín, Slavičín
  • 20 odpovědí
Dobrý den,Barboro,
z dopisu je vcelku jasné, co zlobí, ale vůbec se ale nedá poradit vhodné léčení.Jedině rozumné řešení je návštěva u ortopeda,s provedenými rtg snímky.
Vlastní léčení je buď konservativní/t.j. ortop.kortektory,indiv.ortop. vložky, úprava ubuvi a pod/nebo operativní korekce t.j. napřímení osy palce a jeho záprstní kůstky. Metod a možností je opravdu
mnoho,zohledňujeme věk,lokální nález,míru zátěže při sportu, v zam.,tedy způsob zátěže DKK obecně. Více a konkretněji zde napsat již nelze.
s pozdravem MUDr.MIlan Krejčí www.ortopediezlin.cz

Související recenze a zkušenosti

Hanča 24.9.2018
Spokojený/á

Nekonečně děkuji "mému" skvělému lékaři Mudr. Vrecionovi za profesionální, odborný a lidský pristup. Klinika se nedá srovnat s jakoukoli nemocnici.

2 Likes   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí