Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace vbočeného palce - Noha - vbočený palec - Diskuze

Operace vbočeného palce

Operace vbočeného palce

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,mám vbočený palec na noze a hlavně kostku,která dorostla strašlivých rozměrů,je to ta na vnitřní straně nohy,ze strany od palce.Zajímaly by mě bližší informace o operaci,jestli je to složité a jestli bych musela po operaci dlouho ležet,anebo...Co potom?Je mi 45let.Nemůžu už obout žádné boty.Mnohokrát děkuji za odpověď. Marcinková.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
operací deformity palce jsou desítky, každé pracoviště má své postupy a zkušenosti.
Vyberte si dobré ortopedické pracoviště, které Vám komplexně ošetří nohu a ne jen "odseknou kostku".
prim. Moster, Revmacentrum
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, operace se provádí u nás nejčastěji zkrácením základního článku palce. Jako každá operace je i tato bolestivá, rekonvalescence je dlouhá. Noha často bolí několik týdnů a je nutná chůze o berlích několik týdnů až měsíců.

Doporučuji Vám nejprve zkusit terapii rázovou vlnou. Bolestivost palce se po aplikacích cca 6-8 sníží až vymizí (např. klidová bolest), hybnost kloubu se zvýší, otok či "výrůstek" zmenší, zastaví či zpomalí se proces vznikající artrozy v kloubu palce ... regenerace je rychlejší.
Doporučuji Vám terapii rázovou vlnou kombinovat s mobilizacemi drobn. kloubů nohy, stabilizací a cvičením pro aktivizaci svalů, jež mají na starosti správné postavení kloubu.

Přeji brzké uzdravení, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
u pacienta v 45 letech bych neradil přímo operace se zkrácením palce. Resekční operace (se zkrácením)se mohou udělat až terminálně při nejtěžších typech artrózy. Jsou i jiné typy operací. Rovněž tak i aplikace rázovou vlnou u "kostky strašlivých rozměrů" je již mimo indikaci této metody.
Jarní měsíce jsou ideální pro odborné řešení operací vbočených palců na ortopedii.
prim. Moster, Revmacentrum
matynka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Každá noha potřebuje jiný typ zákroku.Já jsem byla na operaci 10.1.2012 a stále jsem v neschopnosti.6.týdnů jsem se musela pohybovat o berlích pouze na jedné noze. Bolest po operaci byla snesitelná.Je mi také 45let a jsem prodavačka,takže nohy potřebuju. Pokud máte nějakou otázku,napište na mail: lachmanice@centrum.cz
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
ortoped znalý věci vám velmi přesně a jednoznačně odpověděl, k jeho názoru (prim. Moster.) se připojuji. Taky můžete udělat lecos jiného s lecjakým výsledkem.

Související recenze a zkušenosti

Hanča 24.9.2018
Spokojený/á

Nekonečně děkuji "mému" skvělému lékaři Mudr. Vrecionovi za profesionální, odborný a lidský pristup. Klinika se nedá srovnat s jakoukoli nemocnici.

2 Likes   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí