Bolesti a trnutí zlomeného palce

Bolesti a trnutí zlomeného palce

Ivcik  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,před 7 dny jsem si zlomila palec na noze,dle lékařské zprávy-tříštivá zlomenina dist.článku prstu levé nohy,masivní otok,hematom,přiložena náplasťová fixace.
Palec mě stále bolí,trnou a mrtví mi prsty.Beru Ibuprofen 400,ale je mi po něm špatně od žaludku a dost mě bolí hlava.Jde o normální průběh?Hrozí nějaké komplikace?Děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
zlomenina posedního článku palce se léčí zpravidla konzervativě, tak jak uvádíte náplasťovou fixací. Fixace by měla palec stabilizovat do zhojení. Fixace ale nesmí snižovat krevní zásobení. Je možné, že fixace je utažena, nebo že poúrazový otok může způsobit společně s fixací nedokrevnost periferie, což může vést až k odumření části palce. Doporučuji navštívit bez odkladu (samozřejmě i o víkendu) Vaše chirurgické pracoviště ke kontrole prokrvení prstu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
Ivcik  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď.Můžete mi prosím sdělit jak dlouhá je doba hojení u tohoto tipu zlomeniny?
Mám ještě jeden dotaz-včera jsem si ještě ke všemu zablokovalal krční páteř je možné,že jak nedošlapuji na celou nohu,ale jen na patu nebo vnější stranu chodidla/pro bolestivost zlomeného palce/, že se to projeví právě zablokováním krční páteře?Nemůžu otočit ani předkolnit či zaklonit hlavu bolest vystřeluje do hrudníku.Přikládám teplé obklady.Odezní to samo?Nerada bych zbytečně otravovala lékaře.Děkuji
majerkas  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den muj 80 lety otec si zlomil palec u nohy a ma to mesic ma to zarudli vyteka mu stoho nejaka tekutina hodne ho v tom dloube jezdime na prevazy davaji mu na to vysnak pak zase betadinovou mast ale nelepsi se to

Související recenze a zkušenosti

Hanča 24.9.2018
Spokojený/á

Nekonečně děkuji "mému" skvělému lékaři Mudr. Vrecionovi za profesionální, odborný a lidský pristup. Klinika se nedá srovnat s jakoukoli nemocnici.

2 Likes   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí