Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolest mezi talus a naviculare - Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Diskuze

Bolest mezi talus a naviculare

Bolest mezi talus a naviculare

Lukas  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den,

zalibilo se mi behani naboso (prozatim na bezicim pasu). Zacinal jsem pomalu a postupne, ale nedavno jsem se nechal zlakat a zabehl jsem vice a hlavne v o dost vetsim tempu nez bych mel. Od te doby citim bolest na levem chodidle z vnejsi casti chodidla. Zde je obrazek, pusobiste bolesti je zakrouzkovane: http://i46.tinypic.com/2vcbbkg.jpg

Bolest neni nijak moc vyrazna a pokud nebeham, odezni do cca 5-ti az 7-ti dni. Po tech cca 7-ti dnech neni po bolesti ani stopy - neni znat pri chuzi ani pri chozeni po spickach a neboli ani pri prohmatavani a mirnem tlaku. Problem ale nastane, kdyz zacnu behat - po par kilometrech behu se mi bolest vrati, opet se to chova stejne a musim opet cekat az to prejde, nez vybehnu priste. Zkousel jsem vybehnout v botach, ale opet znovu to same. Nyni uz to mam potreti. Myslim, ze problem se dostavi, kdyz dopadam v behu nejprve na predni cast chodidla a az pote na zbylou cast.

Ploche nohy mam jen mirne, jedna se o max. I stupen.


Dekuji
Lukas

Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Bylo by potřeba, aby se na Váš stereotyp chůze podíval nějaký fyzioterapeut - nejlépe někdo, kdo pracuje se Spirální dynamikou. Pravděpodobně bude chyba v tomto špatném stereotypu a částečně ve špatné funkci celé nohy - plochá noha.
Milan Borský - ortopedické vložky Superfeet  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Lukasi, zabývám se podologií tím způsobem, že již 5 let zastupuji na českém trhu vyrobce ortopedických vložek. Jsem vyškolený v USA na biomechaniku nohy. Určitě je fyzioterapeutická léčba to základní na co by ses měl zaměřit. Naše autorizované rehabilitační zařízení na podologickou léčbu pomocí ortopedických vložek pak kombinují aktivní léčbu s pasivním podepřením subtalárního kloubu pomocí vložky, která má tzv. stabilizační pouzdro (Encapsulating Stabilizer System). Nadměrná pronace tvých nohou a tím nadměrné odemknutí kloubu mezi Talus a Naviculare patrné také z Tvých obrázků nohou jsou příčinu Tvých bolestí. Tyto bolesti ti pomůže odstranit učinně ortopedická vložka se stabilizačním pouzdrem, která bude kontrolovat Tvoji nadměrnou pronaci a zabrání odemknutí Chopartova kloubu na mediální straně. Podobné nohy má rovněž můj syn, který v současné době aktivně hraje tenis a jako tenisový trenér je až 8 hodin denně na nohou. Bez těchto vložek by již dávno skončil. Aktivní léčba zaměřená na správné postavení nohy a pasivní podpora vhodnou ortopedickou vložkou je ideální stav. Závěrem tedy: Tvoje špatná funkce nohy spočívá v nadměrné pronaci (vychýlení osy subtalárního kloubu směrem mediálním) čímž dochází k nadměrnému odemknutí midtarzálního (Chopartova) klubu v první fázi kroku (to je ta zakroužkovaná oblast na Tvém obrázku. Tvoje špatná funkce nohy nespočívá v ploché noze. To ostatně prokazuje obrázek, který jsi poslal v jiné diskuzi a ze kterého je zřejmé, že ploché nohy nemáš.

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí