Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Spadlá klenba a bolesti nohou - Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Diskuze

Spadlá klenba a bolesti nohou

Spadlá klenba a bolesti nohou

Jenynka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Prosím o radu. Dopředu se omlouvám, že nedokážu být stručná.

Před 2 lety jsem otěhotněla a již ve druhém měsíci mě začaly bolet kyčle. Ve finále mi hrozně otekly nohy. Po porodu se na dva měsíce vše uklidnilo, ale poté začaly problémy znova. Od "vrchu dolů". Kyčle, kolena, nárty. První ortopéd mi vysvětlil, že jde o hormonální změny organismu spojené s těhotenstvím, porodem, kojením a že mám čekat, až to přejde. Před půl rokem jsem přestala kojit. Zároveň v tu dobu potíže vyvrcholily spadnutou klenbou (soudím dle větší velikosti botou, které si musím kupovat) na jedné noze. Druhá bolí taky. (Kyčle bolet nepřestaly. Zejména po činnostech jako je luxování apod.) Nedala jsem se a obvodního lékaře tedy poprosila doporučit mě k ortopédovi. (Jeden mi již před rokem řekl, že jde o hormony). Čekala jsem půl roku na volný termín. Noha samozřejmě bolí víc a víc a každou noc si již na bolest musím vzít analgetika, abych mohla usnout. Návštěva ortopéda již problehla. Opět diagnóza bez vyšetření - hormony. Na spadnutou klenbu jsem dostala doporučení koupit si srdíčkové vložky do bot. Bojím se, že se mi noha zhorší tak, že nebudu moci chodit. Je mi 33 a už teď chodím jako stará bába. Dítě musím každý den 1000x zvedat s velkými bolestmi. Je to normální? Mám skutečně čekat, že vše přejde samo? Již na to čekám 2 roky. Chceme mít další dítě a já se bojím, že potom přestanu chodit úplně.
Další problém je, že tím jak nohy bolí, jsem přestala cvičit a i přes úpravu stravy po ukončení kojení teď nabírám strašně rychle. To určitě nohám nepomáhá :o( Potřebuji cvičit, abych snížila váhu, abych ulevil nohám, ale přes bolest nohou cvičit nemůžu :o((
Prosím, poraďte mi někdo, kam jít, kdo mi bude skutečně ochoten pomoci? Jsem ze Zlínského kraje. Moc děkuji za odpověď.

P.S. Navíc neznám žádnou maminku, která by měla podobné potíže jako já. Pokud by mi jich pár potvrdilo stejný problém, nebo alespoň jedna!, tak nikoho neotravuji a tiše trpím. Takto mi to ale nepřijde tak normální.
bibiana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Normální mi to také vůbec nepřipadá. Už jen to, že čekáte půl roku na vyšetření. Zkusila bych na to jít přes akutní chirurgii, zdůvodnit to velkými akutními bolestmi, tam by vás měli hned poslat na rtg nebo sono a pak eventuelně poslat na ortopedii. Za každou cenu trvejte na rtg. Na chirurgii by vás měli vzít hned na počkání.
Po kojení může jít o odvápnění kostí- chybí vápník, hořčík, vit B... Může to být artróza a různé jiné nemoci. Rozhodně bych to nenechávala na pospas osudu. Konkrétní pracoviště Vám neporadím. Jsem z Prahy, ale volila bych větší, kde pracuje více lékařů. Možná krajskou nemocnici apod. Já to tak udělala. Zjistili mi osteoporózu a artrózu středního stupně. V tomto stádiu je naděje na zlepšení, nebo alespoň zastavení.
Přeji brzké uzdravení.
ortoped  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jste již vyřešila váš problém? Mám stejný problém a jsem ze Zlínského kraje taktéž.
Lucie  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám stejný dotaz jako Vy. Už jste vyřešila Váš problém? Mám stejný a také jsem ze Zlínského kraje.

Reakce na Lucie

Jenynka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
psala jsem rozsáhlou odpověď, ale ztratilo se to :o(
Takže už jen stručně. Problém jsem nevyřešila. Tedy alespoň nikdo z doktorů mi neporadil, nepomohl, a protože nejsem ten typ, který stále klepe na dveře a nenechá se odradit, vzdala jsem to. Tedy co se týká pomoci ze strany odborníků.
Pomohla jsem si sama alespoň tak, že jsem z 90 kg zhubla na 65 kg. Což bylo ze začátku hodně cítit jako úleva na celém organismu. Pouze však do té doby, než si tělo na novou váhu zvyklo. Pak se problémy objevily znova. Ne už tedy v takové razanci jako při 90 kg. Jinak mi byly doporučeny boty se srdíčkovou vložkou a to bylo všechno. I přes bolest nohou pravidelně běhám na Orbitreku (tedy na jiné značce). Samozřejmě že nohy bolí při běhání o to víc. Jenomže já když neběhám, tak přibírám a to si s těmito bolestmi dovolit nemůžu. Pak mi byly ještě doporučeny ortopedické boty jisté firmy, kterou bych Vám případně poslala na email, když mi ho napíšete, které jsou ovšem docela drahé a tehdy byla čekací lhůta skoro rok!!! Boty jsem měla jednou a měla jsem takové otlaky, že jsem to vzdala.

Přeji Vám lepší pořízení a pokud boj s doktory vyhrajete (tzn. bude Vám poraděno a dokonce i pomoženo!!), napište to sem, určitě tím mnohým pomůžete.

Hezký den, Jana
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den,
Mám ty samé problémy s chodidly, která boli neustale. Už i v klidu. Nyní se přidaly bolesti kytek, páteře a vrcholí to bolestmi hlavy. Kamarad sportovec mi doporučil počítačové vysetreni chodidel, které jsem včera podstoupila. Jsem nadšena. Paní mi vse vysvětlila a potvrdila, ze všechny bolesti pochází ze spadnutych kleneb. Budou mi vyrobeny speciální vložky přesně pro ma chodidla. Zásadně si neporizujte nejaké z obchodu! Pokud byste měla zájem, mohu poslat kontakt. Je to v Pardubicích. janka.home@email.cz

Jana
andrejacek  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Propadlá podélná i příčná klenba. Dcera 13 let si po sportu - volejbal ztěžovala na táhnutí ve šlapce, na ortopedii potvrdili propadlou příčnou k podélnou klenbu s nazančeným subluxačním postavením prstů a s výrazně propadlou klenbou, hodnocení stupněm II. Byla jsem z toho nešťasná, protože od malička jsem kupovala jen obuv v lékárnách, "zdravotní" za nemalé částky a teď toto. Chtěla bych poradit vhodnou obuv, jaká je příčína tohoto propadnutí a zda je šance na nápravu. Děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí