Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Dítě vtáčí špičky dovnitř - Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Diskuze

Dítě vtáčí špičky dovnitř

Dítě vtáčí špičky dovnitř

Markéta Vomáčková  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
dotaz mám na svou tříletou dceru. Zdá se mi, že při chůzi vtáčí špičky nohou dovnitř a nelíbí se mi ani její "šmajdání", její kotníky jsou nakloněné k sobě, jestli to mohu takto popsat. Celkově působí její chůze těžkopádně, navíc někdy našlapuje jen na špičky. Její sestřenici je 7 let a tyto problémy má také. Poradíte mi, prosím, o co by se mohlo jednat, popř.jaký typ obuvi mám dceři vybrat? Děkuji
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
ve věku Vaší dcery je tento "typ chůze" docela obvyklý. Děti si vtáčením špiček navnitř nahrazují ještě nevytvořenou podélnou nožní klenbu. Pokud je chlze asymetrická, je vhodé se poradit s ortopedem. Obuv lze doporučit pohodlnou, ale s pevným "opatkem" = část boty obepínající patu, která může do určité míry kontrolovat vybočení paty při došlapu.
Ortopedica s.r.o. nestátní zdravotnické zařízení  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí

Vážená paní Vomáčková,
je velice moudré, že se zajímáte, jak pomoci Vaší dcerušce právě včas! Prosím podívejte se na naše webové stránky XXXXXXXXXXXXXXXXX -tam uvádíme, že nejpozději ve čtyřech letech, by měl pohybový systém vyšetřit lékař - ortoped. Žel nevím, kde bydlíte, abych Vám mohl doporučit lékaře, se kterým máme zkušenosti. Ale zatím na věech sympoziích jsme se setkali s ortopedy, kteří měli zájem nejen o obor, ale hlavně o pacienta. Stav Vaší dcerušky se dá řešit konzervativní léčbou, ale pod dozorem lékaře a nelze jej odstranit koupí sebedražší obuví. Totéž doporučení bych dal i sestřenici Vaší dcerušky. Pak-li bychom mohli poradit osobně - bylo by to nejvhodnější.
Nedoporučuji rady na dálku a přejete-li si bližší informaci - pak můj telefon je XXXXXXXXXXX.
Přeji Vám mnoho radostných chvil s Vaší dceruškou. Mgr. Karel Plzák - Ortopedica
muska200  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám stejný problém syn vtáčí nožky dovnitř,je to asi rok co jsem s ním navštívila ortopeda v Praze a bylo nám řečeno,že s tím nic nemuže udělat do budoucna,by šla dost složitá operace,ale bohužel k operaci moc přistupovat nechci synovi je 9 let,takže ho mám stále upozornovat,at chodí správně a i přes stálé napomínání ty nohy stále vtáčí,už jsem z toho neštastná a bojím se aby mu to nezustalo,prosím poradte mi co dál,přijela bych s ním téměř kamkoliv,jen kdyby nám někdo pomohl,dále prosím poradíte mi kde bych mohla koupit pro něj kvalitní boty?Moc děkuji za odpověd Dagmar Vernerová.muj email dady@centrum.cz

Reakce na muska200

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím poradil vám někdo, jak dál?
Máme stejný problém (syn bude mít na podzim také 9 let).

Děkuji Lenka

Reakce na anonym

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
u malých dětí (předškoláci) jde většinou o vývojovou banalitu, která se sama upraví. U starších ,jako je Vaše to jistě stojí za vyšetření u dětského ortopeda, aby se vyloučily zásadnější problémy s tvarem a postavení nohy, ale také celé dolní končetiny. K operaci, tak abyh tam poslal vlastní dítě to spíš není.

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí