Ortopedický dotaz - operace špiček u dítěte

Ortopedický dotaz - operace špiček u dítěte

Markýza  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
dcera mi vtáčela špičky k sobě, hlavně tu pravou. Tak byla v roce 2019 v 8 letech na ortopedické operaci. Byly jsme na poslední kontrole a orotpedicky a rehabilitačně je už v pořádku, pochvala, ale přesto po fyzické zátěži jí to bolí? Jak dlouho to bude ještě trvat? Je sportovec, kvůli tomu přestála hrát basket a sportovat ji baví, ale nemůže pořádně, ale chtěla nebo na výlety chodit. je z toho docela nešťastná a já taky. Děkuji za odpověď
Hilarion - Podologický institut  |  Basic member  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den,

Nevím co předcházelo operaci. Jaký byl důvod. Bez toho Vám těžko mohu poradit, co by po mohlo. Každopádně, co mě napadá, zkusit začít posilovat hluboké svaly. Zkuste spirální dynamiku - na fyzioterapii. Nebo můžete zkusit například nechat zkontrolovat stereotyp chůze.

Je mnoho věcí, co se dá vyzkoušet:
1) Pokud se při chůzi zatěžují klouby ne ve správném pohybovém stereotypu, může docházek k přetěžování kloubního aparátu a to může způsobovat bolest.

2) Zkuste Kliniku pana Koláře, pokud potřebujete další názor.
3) Nebo zkuste pana doktora - MUDr. Josef Zoul, Pařížská 19, Ústí nad Labem. Rehabilitační lékař
4) Ortopedické vložky pro lepší biomechaniku chůze - aktivní MUDr. Radek Černý (ortoped)

Kdyby něco pomohlo, dejte mi prosím vědět :)
Držíme palce, aby vše dobře dopadlo.

S přátelským pozdravem,
Ing. Petra Kliková

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí