Otlaky na palcích nohou u dítěte

Otlaky na palcích nohou u dítěte

miluna  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
můj 15 měsíční syn má otlaky na vnější straně palců u nožiček. Zjistila jsem, že když stojí na místě tak palce krčí. Při chůzi jsem si zatím nevšimla, že by palce krčil. Chtěla jsem se zeptat co se s tím dá dělat. Moc děkuji za odpověď.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, otlaky značí buď malou obuv nebo nevhodné zatížení chodidla při chůzi. Krčení prstíků může být fyziologické (děti mají tukový polštářek pod chodidlem a prstíky se přirozeně krčí, protože polštářek je velký) nebo krčení může být způsobeno malou ponožkou či botou. Nadměrek v botě by měl být 1,2cm, prsty při kroku potřebují prostor pro volný pohyb. Doporučuji Vám přečís články o vhodnosti obuvi nebo o zdravém vývoji dětské nohy: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Případně se můžete objednat pro diagnostiku chodidla na podoskopu.

Přeji hodně zdraví, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Doporučuji Vám zajít se synem na rehabilitaci věnující se dětským pacientům a nechat ho pořádně vyšetřit. V Praze doporučuji http://www.clr-fyzioterapie.cz na Praze 4. Jako prioritní bych viděl vyloučení zdravotních příčin a pak je dost času na probírání se články.
Pavla Matyjová  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se zeptala,jak na otlaky na nohou těsně vedle malíčků.Jde o velmi bolestivou záležitost,už jednou odstraňovanou na kožním oddělení,kdy šlo už o vytvoření zkostnatělého hrotu,který bodal do nervu.Vše se vytvořilo za krátkou dobu znovu.Chtěla jsem se zeptat,zda se dají použít nějaké podobné náplasti jako např. na kuří oka,kdy by se dalo vše "vyloupnout" nebo nějaké masti či krémy?Mám podélně i příčně uvolněnou nožní klenbu,v práci mám povinnou bezpečnostní obuv,která je právě v místech okolo malíčků velmi tvrdá.Děkuji Pavla Matyjová
Pavla Matyjová  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se zeptala,jak na otlaky na nohou těsně vedle malíčků.Jde o velmi bolestivou záležitost,už jednou odstraňovanou na kožním oddělení,kdy šlo už o vytvoření zkostnatělého hrotu,který bodal do nervu.Vše se vytvořilo za krátkou dobu znovu.Chtěla jsem se zeptat,zda se dají použít nějaké podobné náplasti jako např.na kuří oka,kdy by se dalo vše "vyloupnout" nebo nějaké masti či krémy?Mám podélně i příčně uvolněnou nožní klenbu,v práci mám povinnou bezpečnostní obuv,která je právě v místech okolo malíčků velmi tvrdá.Děkuji Pavla Matyjová

Související recenze a zkušenosti

Podologie, Podiatrie – péče o nohy - Související videa

Doktor ve Vašem okolí