Poranění kolene - magnetická rezonance vs. rentgen

Poranění kolene - magnetická rezonance vs. rentgen

David  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, syn měl úraz kolene a jediné co bylo, tak jsme byli poslání na rentgen. Je vrcholový sportovec a podle mého mínění se z rentgenu nepozná nic. Přikláněl bych se k magnetické rezonanci. Dekuji za odpověď
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
Pokud se přikláníte k MRI, máte možnost si ji objednat jako samoplátce. Pokud by se každý úraz kolene vyšetřoval MRI, tak by tam nedělali nic jiného. To, že je syn vrcholový sportovec, neni zdravotní indikací.
David  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den p. doktore.
Pokud vím, tak na rentgenu je vidět pouze kosti a tkáně, které obsahují vápník!!! Takže měkká tkáň jako jsou šlachy, vazy, menisky je vidět pouze na MRI, ale to jako odborník jistě víte. Státání lékařství - chirurgická ambulance a jiné obory v tomto státě nefungují a pokud člověk nemá ,, známé,, !!!!!! , tak může zapomenout na pořádný přístup a vyšetření.
Nezlob te se na mě, ale pokud je úraz a potřebuji dané vyšetření k určení správné diagnózy tak přeci nemohu čekat na vyšetření 5 - 6 měsíců!!!!!!
A když se mám již rozepsat, tak nechápu proč mi na můj dotaz odpovídá NEUROLOG!!!!