Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Funkčnost ramene po potrhání vazů a vykloubení ramene - Rameno - operace přední luxace - Diskuze

Funkčnost ramene po potrhání vazů a vykloubení ramene

Funkčnost ramene po potrhání vazů a vykloubení ramene

postih  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Zdravím, nedávno jsem prodělal AC lux. Tossy III - protrhané vazy a vykloubené rameno. Problém byl řešen operativně, met. stewart (myslím, že je to ono), na rameni mám zhruba 10 cm dlouhou jizvu. Vazy mám zdrátkované a za 3 týdny mi je mají vyndat, tolik k typu operace. Je mi 21 let a obě ramena mám lehce hypermobilní. Před úrazem jsem aktivně hrál volejbal na vyšší úrovni, moje otázka tedy zní: bude rameno po druhé operaci a rehabilitacích a posílení svalů plně funkční, nebo mohou nastat nějaké "komplikace"? Ortoped tvrdil, že funkčnost ramene bude "dobrá", těžko ale říct, co tím myslel.

Děkuji za odpověď.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Nejjednodušší bude se ho zeptat. Ono taky záleží, co přesně tam mátu udělaný, jak operace a následná rehabilitace dopadla a dopadne a jak se do ve finále zahojí. Šance na plnou bezproblémovou fci je ale teoreticky obecně poměrně vysoká

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Lehovec mi pomohl rychle a kvalitne vyresit vlekly problem s ramenem, po vysetrenich a konzultaci hned nasledoval navrh operace, provedene p. doktorem na klinice Dr. Pirka. Rychla rekonvalescence, mmj diky pro... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí