Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rehabilitace po operaci ramene - Rameno - operace přední luxace - Diskuze

Rehabilitace po operaci ramene

Rehabilitace po operaci ramene

Ogi  |  návštěvník  |  Praha
  • 8 odpovědí
Dobrý den

již vícekrát jsem psal, nyní krátké shrnutí a posléze stav s levýn ´ramenen. Dne 19.1.2012 jsem měl pracévnínúraz, vykloubené rameno. Po sérii 40 rehebilitací a nelepším se výsledku byla v podstatě stanovena diagnóza vykloubené rameno-zamrzlé rameno a byl jsem poslán do práce. Podotýkám, že jsem převážnou část strávil na stavbě či na střechách neb jsem tesař.
Situace vyvrcholila operací na ortopedii v Boskovicích dne 27.9.2012.
Pokusím se dle lékařské zprávy napsat o jaký šlo zákrok.
Artroskopie složitá levého glenohumerálního kloubu, synovektomie shawerem, redres kloubního pouzdra, moniopen sutura rotátorové manžety, skobičky Twinfix 3,5 mm 2x, subakromiální dekomprese s resekcí subakromiální burzy a akromioplastika, 1x Redonova drenáž, přiložení abdukční ortézy.
Abdukční dlahu mám nosit do 17.10. 2012,stehy byly vyjmuty dne 13.9.2012.
Podotýkám, že nikdo nechápal,jak jsem s tímto poraněním dokázal dělat těžkou práci na stavbě a lítat na střechác.
Teď asi ty dotazy: je mně jasné, že každé tělo je jiné, každé zranění je specifické, ale přesto. Jak asi dlouho bude trvat rehabilitace? Je možné v krátké době začít zlehka plavat, neb jsem slyšel, že plavání je hodně dobré.... Potom otázka spíše úsměvná, ale bylo by možné po sundání abdukční dlahy a kdy s lehkým vyyklusáváním, s minimálním zapojením ramen? Je vůbec naděje na plné zotavní? Neb nevím, čí bych se živil, než tesařinou,nic jiného než řemeslo neumím.
Exustují prosím vás nějaké dostupné přípravky na posílení a rychlejší regeneraci vazů a svalů, dost jsem spoléhal na kořen kostivalu lékařského, ale v přírodní formě jej těžko sháním.
A otázka poslední, nemohli byste mně poradit nějaké specializované reha centrum v Brně a okolí(kvůli dostupnosti).
Napište mně prosím, co vlastně se mnou je, co jsem vlastně prodělal za zákrok, dost těžce to psychicky nesu.
Bude-li zapotřebí, zašlu i lékařské zprávy.

Moc a moc děkuji za odpověď.

Oldřich Galia

606154270

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Lehovec mi pomohl rychle a kvalitne vyresit vlekly problem s ramenem, po vysetrenich a konzultaci hned nasledoval navrh operace, provedene p. doktorem na klinice Dr. Pirka. Rychla rekonvalescence, mmj diky pro... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí