Tuhé oteklé prsty po operaci

Tuhé oteklé prsty po operaci

Monika  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Mám druhý týden po operaci.Od palce mám tři prsty tuhé a oteklé mravenčí mi v nich.A mám i hodně citlivou dlan.Je to normální?Řeknete mi k tomu něco.Děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
potíže mohou být i vlivem nevhodně naloženého obvazu po operaci. Kontrolu na pracovišti, kde op. byla dělána doporučuji.
prim. Moster, Revmacentrum
Guttata  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,prosím o radu. Jsem 7 týdnů po operaci karpálního tunelu, mám stále oteklé prsty, tvrdé klouby a nedaří se mi zavřít ruku v pěst.Před operací mi jeden lékař řekl, že otok a ztuhlost patří ke KT. a v nemocnici mi při operaci řekli, že nepatří a jedná se spíše o revma.Jak mám prsty cvičit a dále postupovat? Děkuji za Váš čas Vaňková
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Otok a ztuhnutí prstů k obvyklému pooperačnímu průběhu 7 týdnů po op. karpálního tunelu rozhodně nepatří. Je zde možnost, že jde o komplikaci nervově cévní reakce tzv. Sudeckův syndrom, který po neadekvátní poop. péči může vzniknout. Kontaktujte Vašeho operatéra, který by se měl o Vás postarat.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Guttata  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane Primáři, moc děkuji za Vaši ,,bleskovou " odpověď a radu.Objednala jsem se na kontrolu.Přeji Vám hezký zbytek dne R. Vaňková
Cudlicka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dovoluji si vás požádat o radu. Mammka prodělala operaci karpálního tunelu na obou rukou. Operace proběhla jedna v dubnu a druhá v červnu. Nyní však trpí bolestivými otoky rukou a to i bez fyzické zátěže. Ruce jí tékají i při běžném tleskání....můžete mi prosím napsat jak tuto situaci napravit.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
mohlo dojít k poškození řečiště odtoku lymfy. Navrhuji zkusit MANUÁLNÍ lymfodrenáž horních končetin a pokud to nepomůže, konzultaci u rehab. lékaře nebo fyzioterapeuta
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
také se zprvu přikláním k manuální lymfodrenáži, která by měla otékání horních končetin odstranit. Vhodný proti otokům je také Priesnitzův obklad, který klidně ponechte na celé délce horních končetin až 90 minut.Problém může mít souvislost i se špatným držením ramenního pletence či krční páteře s čímž - proto je také vhodné navštívit rhb lékaře či fyzioterapeuta.
Více se o lymfatickém systému dočtete na našich webových stránkách na odkazu: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Přeji příjemný den!
Mgr. Kateřina Pešlová
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dasulinka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem tři týdny po operaci kapálního tunelu. Mám velmi bolestivé zápěstí, modročervené barvy,je nateklé a teplé. Mám také ještě omezenou hybnost palce a ten je také nateklý. Jizvu mám vednou v dlani a v té mám pocit páení. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli tohle všehno je normální pooperační průběh.
Moc děkuji za odpověd a přeji hezký den Baierová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí