Jak častá je recidiva po operaci karpálu?

Jak častá je recidiva po operaci karpálu?

anna penazova  |  návštěvník
Jak častá je recidiva po operaci karpálu?penazova anna ,
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
úspěch operace karpálního tunelu závisí na dvou aspektech: 1. na kvalitně provedené operaci, 2. na pooperační péči.
prim. MUDr. René Moster, Revmacentrum
prim. MUDr. Aleš Fibír Ph.D.  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Hradec Králové, Čáslav
  • 30 odpovědí
  • 57 Likes
Dobrý den,
po dobře provedeném zákroku se recidiva může objevit cca v 1-2% a to až po letech. Vždy je nutno ji prokázat pomocí EMG vyšetření, kde by mělo být naměřeno zhoršení parametrů vodivost nervu. Pokud je podezření na nedostatečné uvolnění nervu krátce po operaci, doporučuji EMG kontrolu (ne dříve než 3 měsíce po výkonu) a její srovnání s předoperačním nálezem.
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
dobrý den
Je-li při operaci nerv dobře uvolněn ukáže následující pooperační průběh( ústup obtíží) a kontrolní EMG za 3 měsíce.Podobně když nenastaly brzké pooperační komplikace ( hematom,nebo infekce) bývá recidiva velmi vzácná.Odhadoval bych i na méně než 1%
Dr. Vrbický
JerryFM  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Mám 6 měsíců po operaci a mám palčivou bolest (pálivá) při ohybu zápěstí, nebo zatlačení konečky prstů na překážku.
Praktický lékař mi řekl, že nejspíš došlo ke srůstům a ty tlačí na nerv. Co mám dělat operatér mi řekl, že je jizva zahojená a ta bolest je způsobena tím ,že jsem ruku brzo zatěžoval.
Marie  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Jsem necelý měsíc po operaci a celou dobu to moc bolelo, i u operace, neskutečné...mám hematom, který se postupně vstřebává, ale stále v tom škube a boli...asi zánět...Co mám dělat...jsem klavíristka, mám dojem, že ruka je horší o dost...Co dělat..

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí