Operace ano či ne?

Operace ano či ne?

Katarína  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, či je nevyhnutná operácia tunelu, alebo je možnosť úspešnej liečby. EMG z minuleho roku určilo stredne ťažký stupeň utlačenia nervu, na rok zabrali 3 obstreky kortikoidmi a teraz sa to vrátilo. Vykonávam prácu, pri ktorej veľmi zaťažujem obidve ruky. Som pravačka a problémy mám s ľavou rukou. Skoro ráno ma prebúdza zatŕpnutie I.-IV. prstu a bolí to aj v predlaktí. Cez deň to bolí v dlani v oblasti palca a v zápästí a pár krát sa stalo, že som neudržala ťažšie predmety. Mám 30 rokov. ďakujem za radu.
jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, nejsem sice odborník, ale rozhodně bych vám doporučila operaci. Pokud budete dlouho čekat, může dojít k nevratnému poškození nervů a ani po operaci se vám nevrátí citlivost do prstů. Pracuji jako masérka, takže ruce také hodně zatěžuji a do práce jsem se vrátila měsíc po operaci. Používala jsem na noc ortézu, jizvu masírovala a posilovala masážním míčkem. Přeji hodně štěstí.
Katarína  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý deň. Ďakujem Vám za radu. Mne totiž lekári nepovedali, aké sú možnoti, všetky informácie som musela hľadať sama, vrátane tých, čo je to vlastne za diagnóza. Kontrolné EMG ukázalo veľmi ľahký stupeň. Neviem ako je to možné, aj lekárom sa to zdá nemožné, ale momentálne nemám problémy s tou rukou. Tak dúfam, že to bude dobré. Ak by sa to vrátilo, tak už nebudem váhať a podstúpim operáciu. Ešte raz ďakujem.

Reakce na Katarína

Danča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den, nečekejte na to, až se to vrátí, máte štěstí, že se to zlepšilo, operace nidky není jistá, že se beze zbytku povede a pokud se to nepodaří, je to poměrně velký problém. A věřte, že se to stává častěji, než byste ráda. Už jsem viděla několik případů, kdy to opravdu dobře nedopadlo. Tedy na to nespoléhejte a o ruku se starejte - protahování předloktí, Bowenova techniky má také velmi dobré výsledky. Tedy pokud nechcete pod skalpel, aktivně proti tomu postupujte. S pozdravem, Dana Švestková.
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Mám jít na operaci kar. tunelu, doktorka mě nechala doma. Po 14dení neschopence se levá ruka uklidnila, bolesti pociťuji minimálně. Vyšetření EMG dekomprese je plně indikována na obou rukou, středně závažné distální kompresivní neuropatie středových nervů.
Doktorka mě nechala doma, po 14 dnech neschopnosti se mi levá ruka uklidnila. Jít na operaci či ne? poradíte mi prosím?
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zxdravím,
nic neřešte - pokud je EMG pozitivní, je operace velice žádoucí.
Čím déle bude op. odkládat, tím později dojde k úpravě nervu.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

julinka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den,
má tady někdo zkušenost s endoskopickou operací karpálního tunelu?
Děkuji Lucie
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, pokud je nyní ruka v klidové fázi, doporučila bych Vám, podle našich klinických zkušeností, terapii rázovou vlnou - velice účinná terapie pokud je prováděna jak v oblasti zápěstí tak i předloktí v kombinaci s fyzioterapií. Dále doporučuji kinesiotaping (elastické pásky, které v oblasti předloktí nadlehčují kůži a podkoží tím dochází k relaxaci svalů, zvýšení jejich výživy a regenerace. V oblasti zápěstí tapy uvolňují prostory pro průchod šlach a nervů). Tyto pásky slouží k zvýšení a prodloužení efektu terapie do další návštěvy u fyzioterapeuta, případně další aplikace rázové vlny.

S pozdravem, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
máca  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,na doporučení lékaře mám jít na vyšetření KT(brnění 1-4 PRSTU,BOLEST HLAVNĚ NOCI),jsem již objednána,lékař mi napsal kapky sexatocin forte,po třídenním užívání bolest ustala, brnění ne ale začaly mi otékat končetiny i dlaně a měla jsem teplotu,po poradě s lékařem jsme dávku upravily a symptomy se vrátily v lehčí formě. Přesto bych se ráda zeptala,při lehčím postižení jít či nejít na operaci?Děkuji
Wenita  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám zjištěný syndrom karp.tunelu na obou rukách.Na jedné mírný a na druhé středně těžký.Přes den mě trápí hlavně brnění a trpknutí rukou-nejvíce pak 4-5 prst.Mám již po rehabilitacích,ale ke zmírnění nedošlo.U pravé ruky-těžká forma,tam se bez ortézy na noc neobejdu.Druhá ruka-mírná forma mě přes noc začíná taky pořádně trápit.Obvodní lékař mi určitě doporučuje operaci,rehabilitační doktorka by to ještě nechala být.Jenom bych ráda zdůraznila,že s bolestmi,brněním...už se trápím skoro rok.Dopučil by jste mi operaci nebo také ještě vyčkal? Děkuji za odpověď. Jana H.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
U pravé ruky už jste měla být dávno po operaci, vhodný termín jste nejspíš promeškala. U lepší ruky- záleží, jaky ten nález vlastně je.... ale operace je neriziková...
Operace obecně zastaví zhoršování příznaků. Pokud nejdete tak pozdě, že už máte místo ruky pařátek bez svalů. Většinou ihned zmizí brnění, ale návrat do plné funkce ruky u těžkých stavů nejspíš není možný.. nervy už odumřely.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí