Karpální tunel a využití masáží

Karpální tunel a využití masáží

Uncle Hell  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Obracím se na Vás s prosbou o radu a s několika dotazy k diskutované problematice SKT. Zajímá mě, zdali se u SKT může nějakým způsobem pomoci formou masáží.
1) Má někdo z Vás praktické zkušenosti s využitím masáží ať už v oblasti prevence, nebo akutních stavů u SKT a nebo v případě rekonvalescence po operacích?
2) Může být přínosná ruční lymfatická masáž? Eventuálně, jaký druh masáží a kdy zvolit?
3) Jaký je Váš názor na užívání pomůcky tzv. "PowerBall"?
Odpovědi můžete posílat i na můj osobní e-mail:
klope@seznam.cz
S díky a s uctivým pozdravem
PeKlo
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
pokud SKT je objektivně potvrzen vyšetřením EMG je jeho léčba Vámi uvedenými rehabilitačními metodami více než problematická. Záleží ovšem i na stupni postižení.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, z vlastní zkušenosti mohu říst, že před operací mi nic z Vámi uvedeného nepomohlo. Po operaci jsem používala míček a intentivní masáže jizev, což velmi urychlilo rekonvalescenci. Měsíc po operaci jsem se vrátila k práci masérky a nyní, 3 měsíce od operace jsem zcela bez obtíží a ruku mohu plně zatěžovat.
Danča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 18 odpovědí
To Vám mohu pogratulovat, je dobře, že se to alespoň u někoho dobře podaří. Protože v případě, že ne, je to poměrně velký problém, a z mého pohledu je pak použití právě Bowenovy techniky již daleko méně účinné, než před operací. S pozdravem, Dana Švestková.
Danča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 18 odpovědí
Dobrý den, máme velmi dobré zkušenosti s použitím Bowenovy techniky u chronických i akutních karpálních tunelů. Daří se nám naše klienty udržovat v dobrém stavu, kdy mají minimální potíže, po několika cca 5ti návštěvách s několikadenní pauzou, chodí jednou za cca měsíc na udržování stavu. PowerBall velmi zatěžuje předloktí, především flexory prstů a zápěstí, což je právě velmi nevhodné. Popis techniky, pokud ji neznáte, je zde www.bowen-brno.cz S pozdravem, Dana Švestková.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí