Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Tenisový loket - RTG a MR - Tenisový loket - Diskuze

Tenisový loket - RTG a MR

Tenisový loket - RTG a MR

Martina  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, již rok mě trápí tenisový loket. Nepomohl ultrazvuk, laser, rázová vlna, obstřiky ani kostivalová mast. Můj ortoped mě neposlal nikdy na RTG či MR. O tato vyšetření bych měla vzhledem k situaci velký zájem. Spadají do vašeho běžného postupu při stanovení diagnozy ? Děkuji. Olexová
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
Tenisový loket je problém svalový . RTG ani MRI není ničím zasadně přínosné.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

tenisový loket je záležitost zánětu úponové šlachy předloketních svalů z přetížení a postupně až k bolesti kostěného výběžku kosti pažní, na kterou se svaly upínají. K léčbě je v současné době nevhodnější aplikace rázové vlny fokusové (více informací na XXXXXXXXXXXXXXXXXXX), se kterou máme výborné výsledky. Pokud jste již absolvovala rázovou vlnu, je možné, že to byla radiální rázová, která nemá takový účinek v léčbě zánětu jako fokusová. Terapie ultrazvukem i laserem je většinou bez efektu. Opichy nemusí situaci také zlepšit, navíc vysušují šlachy, které jsou křehčí a náchylnější k ruptuře. Vyšetření MRI i RTG je úplně zbytečné. U nás loket vyšetřujeme maximálně pomocí diagnostického ultrazvuku. Vhodné je terapii rázovou vlnou, vzhledem k svalovému původu potíží, doplnit fyzioterapií.

Přeji brzké uzdravení
za tým FYZIOkliniky
Mgr. Jitka Marenčáková

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX