Abdukční peřinka

Abdukční peřinka

Sanny  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,byli jsme s dcerou na vyšetření kyčlí v 6 týdnech - doktor nám doporučil abdukční peřinku na 24h denně - nález je P kyčel alfa 52, beta 74 IIA bez jádra a L kyčel alfa 51, beta 71 IIA bez jádra, rýhy symetrické - malá spí na boku a velmi často jí bolí bříško, nedokážu si představit jak to vydržíme týden, natož 2 měsíce do další kontroly. Ráda bych znala názor jiných lékařů, abychom netýrali zbytečně. Děkuji za odpověď Sandra Maňasková
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, široké balení je u Vaší dcerky opravdu důležité. Pokud by jste jej nedávala, kloub by se vyvinul nesprávně a tím by byla postavená i špatně pánev, páteř ... v dospělosti by ji relativně brzy čekala náhrada kyčelního kloubu. Toto je myslím, zbytečné při faktu, že nyní jste omezeni pouze na pár měsíců.

Pro "široké balení" doporučuji i nošení dětí v šátku (pozice, kdy je miminko přitištěno bříškem k Vám a nožičky má rozkročené) při domácí péči i při vycházkách venku. Více se dočtete na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Přeji hodně trpělivosti a zdraví. Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Sanny  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď. Samozřejmě, širokému balení se nebráníme - máme ho již z porodnice - pleny, jen se nám moc nelíbí ta peřinka, která jí zafixuje nožičky a nebude si moct ani trochu ulevit při bolestech bříška.
anny  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Na 4 kontrole v ukončeném 6 měsíci jsme byli posláni na rentgen, jaderka nebyla ani naznačena,do této návštevy jsme měli pořád výsledky Ib bilat.Na rentgenovém vyšetření zjistili nález přetrvávající oblé okraje stříšek, centrace proxim femuru ja správná, Také máme asymetrii kožních řas na levé nožce a abdukce volná.Dcera pochází z dvojčátek, bráška je na tom lépe.Dcera dostala abdukční peřinku a kontrolu za šest týdnu.Prosím o váš názor a jak bude léčba dlouho trvat. Díky
Jinuleee  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den! Mám dotaz ohledně nošení frejkové peřinky.První dcera ji z důvodu nezralosti kyčle nosila do 5.měsíce. Nyní máme 3měsíční miminko a na 1. kontrole nám ji doktorka napsala dle jejích slov "prostě pro jistotu".Poctivě jsem balila malou cca na 18h denně, na druhé kontrole nám napsala širší a dnes po 3.kontrole na 3.měsících (nález P alfa 66 beta 55 Ia a L alfa 63 beta 59 Ib) jsem dostala hrozně vynadáno,určitě ji nebalím,že ji z ní mohu vyndavat jen na přebalení a příště mi napíše pro malou určitě třmínky.Jdeme zase za měsíc na kontrolu a já to málem obrečela. Nevím, co bych pro dítko měla udělat víc, zdraví mají jen jedno a opravdu nejsem flákač,abych si troufla,nechat ji bez abdukce. Myslíte,že jsou pro nás třmínky reálné riziko? Nic víc mi k tomu doktorka neřekla :(
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Pro svoje absolutně zdravé dítě můžete udělat hlavně to, že budete úplně v klídku a pohodě a nebudete stresovat. Ia A Ib je normální fysiologický nález... co Vám říkali netuším, ale je to prostě tak.

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí