Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Abdukce volné, IIa , jádra 0 - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Abdukce volné, IIa , jádra 0

Abdukce volné, IIa , jádra 0

amonis  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
prosím o odpověd co znamená u měsic a tyden staré holčičky ..abdukce-volne......USG řimska dvojka a +......jadra 0 děkuji moc za odpověd
MUDr. Dalibor Ostrý  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Kopřivnice
  • 7 odpovědí
Dobrý den.
USG nález typu IIa+ v 6 týdnech odpovídá jen mírně nedoroslým kyčlím bez jader (jádro je počátek kostnatění zatím chrupavčité hlavice stehenní kosti). Stav se většinou řeší širokým balením - navíc pleny naširoko, někdy stačí na noc přes dupačky další pamperska - třeba o číslo větší, pokud si nejsem jistý, doporučím Marwelovy kalhotky - je to pevnější a pohodlnější alternativa širokých plen (ve zdrav. pomůckách za 300,-)(Sám bych s takový nález asi zkotroloval za 4-6 týdnů, zda je zlepšení)
Zdravím Dr.Ostrý
Zuzana Panošková  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
při propuštění z porodnice měla dcera kyčle obě 2A. V 6ti týdnech sin 2A dx 1B a nařízené abdukční balení 3PL po 24 hodin, kontrola za měsíc. Tam mírně zlepšeno, nález stejný, pokračovat další měsíc 3pleny..ve 4 měsíci na kontrole dle slov dr obrovské zlepšení, ale 4 pleny na další 2 měsíce!!!
Nechápu proč při obrovském zlepšení máme dávat ještě více plen, v těchhle vedrech je to fakt zážitek, dcera je neustále mokrá a opuzená. Mám navštívit ještě jiného ortopeda, aby nález také zhodnotil? zda je balení opravdu nutné, nebo třeba by nestačilo jen na noc? U nás je na kyčle vyhrazena poradna jednou týdně dvě hodiny. Ve 100 tisícovém městě opravdu zážitek. Fronta 50 maminek po celé 2 hodiny nemenšící se, prohlídka trvá sonem cca 2 minuty.
Děkuji za reakci Panošková
boiska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
můj syn má tři měsíce a týden a dneska jsem byla na druhé kontrole kyčlí. Pan doktor mi neřekl nic jenom napsal, že abdukce volná,sono. 1 abilat, jádro 0. a že máme za měsíc přijít na kontrolu. Chtěla bych se zeptat co to znamená a hlavně jestli s tím mám něco dělat.
Děkuji za odpověď Halačková
macaforyou  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat,mám 14-denní holčičku,dnes jsme byly na kyčlích máme psáno abdukce volná,P alfa 63,beta 57 typ Ib,L alfa 62,beta 58 typ Ib?Co to znamená? Děkuji velmi za odpověď.M.Hlavatá

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí