Frejkova peřinka a Ergo nosítko

Frejkova peřinka a Ergo nosítko

Ver  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
mám doma týdenní holčičku, které v porodnici při UZ kyčlí zjistili II C, klinicky stabilní, nožky v normě a dostali jsme na nonstop nošení Frejkovu peřinku. Chtěla jsem se zeptat, zda malou můžu s touto peřinkou nosit v Ergo nosítku (s novorozeneckou vložkou, takže vhodném již od narození; její bříško na mém a nožičky roztažené)? Mám ještě starší dítě, které jsem plánovala dál vozit v kočárku a malou nosit na břiše... Také jsem se chtěla zeptat, zda vzhledem k její diagnóze nevadí, když ji ukládám ke spaní na boky (které střídám) a když má bolení bříška, nožky tlačím k bříšku (na velmi krátkou dobu po přebalení). Děkuju za odpověď.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Frejkova peřinka má zajistit polohu nohou v roznožení. Neznám ergo nosíítko, ale pokud napodobuje nošení dítěte v plachtě na zádech a těle našich babiček, je to přesně ta optimální poloha.
Co se týče spaní- asi nevadí, možná by bylo lepší na břiše. Nohy bych násilím nikam tlačit nedoporučoval. třeba masírujte bříško prsty, pokud máte dojem , že je s výhodou.
Lentilka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,
dostali jsme Frejkovu perinku,mohla bych vedet,jak ji nasazovat? presneji receno,co oblekat?bylo nam receno,ze tricenko ci bodicko,na to tu perinku a teprve na to dupacky,jaky je rozdil,jestli dite obleknu bodycka,dam dupacky a pak dam perinku,v cem presne to vadi? nejak nemam male co oblekat a jsem z toho nestastna. Venku je jeste porad zima,kdyz ji prevazime v autosedacce,tak to celou cestu prorve,nerada bych ji nejak ublizila. a Sehnat dostatecne siroke dupacky,ktere ji nebudou o pul metru delsi je docela problem. A jak je to s kabatkem,ten taky musi jit az na tu perinku nebo muze jit na tricko a pak perinka? diky za odpoved a s pozdravem,
Boumova Lenka
janinka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Prosím chtěla jsem se zeptat.Náš malý dostal v porodnici PEŘINKU ohledně nožiček.Má prý jen jednu nožku,kde prý nezapadl nějaký kloub ještě.Když ho v tom vidím pokaždé to obrečím.Další kotrola nás čeká po 6 týdnech.Prosím jaká bývá pravděpodobnost že se nožka uzdraví??Moc vám děkuji za vaši odpověď.Jsem z toho hodně smutná..když ho vidím je mi malého moc líto..Jana

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí