Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nález IIA a Frejkova peřinka - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Nález IIA a Frejkova peřinka

Nález IIA a Frejkova peřinka

slon  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Malé je 5týdnů, frejkovu peřinku máme od narození. Na KO ve 3týdnech nám bylo napsáno, cituji: kyčle stabil.,pohyby volné sym. bez omezení, kožní řesy sym., nožky bez patol. sono. nález bilat. fyzil., centrované, bez jader vlevo IIA-, vpravo IIa+. KO v 6týdnech Frejkova peřinka nadále na 24 hod. Prosím o vysvětlení na ortopedii to bylo jak na běžícím páse a nikdo se s námi nebavil, i když jsem se ptala. Děkuji
macimaci  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,dcera byla v šesti týdnech na vyšetření kyčlí s tímto nálezem abdukce vázne,noha normální, sono -134 billat IIa-C jádra O, předepsána a doporučena Frejka .
Lékař pouze řekl-no,něco málo tam je-,vůbec nebyl schopný vysvětit nám,jak závažný nález je,pouze honem ukázal,jak peřinku nasazovat. Prosím,můžete mi odpovědět,co tento nález tedy znamená a jestli je opravdu nutné dceru 24hodin denně do této peřinky vázat nebo zda by stačilo široké balení ze tří plen,které dávám nyní,než bude peřinka pro ni vyrobena.Také jsem se od ostatních maminek dověděla,že tento lékař předepisuje Frejku v podstatě všem miminkům,prý preventivně. Proto mám obavy,jestli je toto opatření nutné. Nerada bych dceru zbytečně trápila. Děkuji velmi za odpověď.
macimaci  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Moc se omlouvám,chybně jsem napsala jeden údaj. Sono-164 billat IIa -c jádra O. Ne 134.
aljonecka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
můj dotaz se týká mé 2,5 měsíční dcery. Při kontrole na ortopedii jsme měli nález I.a I.b. Pan doktor nám dal peřinku na den i noc. Je opravdu nutné při tomto nálezu peřinku používat? nestačí třeba jen široké balení?
Děkuji za odpověd

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí