Nevyvinutá jadérka-postup léčby

Nevyvinutá jadérka-postup léčby

Kala
Kala  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, dnes jsem byla se svým 5ti měsíčním synem na sonu jadérek kyčlí - nejsou patrná. Jinak je vše v normě. Lékařka říkala, že je ještě čas. Za dva měsíce jdeme na kontrolu. Jaký je postup v případě, že by se jadérka nevyvinula? a Kolik je vlastně času? Děkuji.
MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
Jadérka se zcela jistě vytvoří. Ale než se tak stane, musí se sledovat. Do 1 roku dítěte je to v normě. Takže nemáte důvod ke znepokojení. S pozdravem MUDr ivana Dostálová
nellinka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,naše 18-ti měsíční dcera nemá stále vyvinuté jadýrko na levé nožičce.Pravá nožička byla od narození v pořádku i jadýrko už je vyvinuté,ale na levé jsme měli špatnou stříšku(IIC),nosila do půl roku třmeny.Stříška je v pořádku,ale jadýrko stále není.Jsme objednaní na březen na rentgen.To už nám bude 21měsíců.Je možné,že jadýrko vůbec nedoroste a jak se to řeší?Moc děkuji za odpověd.J.Veselková.
pekva  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý dem,včera sem byla se svou 4 a půl měsíční dcerou na kontrole a kyčle máme prý perfektní,ale nemá vůbec jádra.Do kdy se mají vyvinout a co se nesmí dělat?Dcera se stále snaží stavět.Děkuji Petra
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Doporučuji nedělat nic, hlavně se nenechat stresovat. To je opravdu to nejlepší, co pro své dítě můžete udělat, jakkoliuv to znípro laiky podivně
Petra  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,našemu chlapci budou v prosinci 2 roky.První návštěva ortopeda proběhla dle objednání ještě z porodnice a pak kontroly,jak doktor stanovil.Naposledy jsme byli vyšetřeni na konci dubna(16.měsíců),s výsledkem:jadérka nevyvinutá(na jedné nožce náznák,druhá nic) .Další kontrola cca za 8 týdnů,na kterou jsme se již nedostavili z důvodu stěhování.V novém bydlišti jsme teprve tento týden(po měsíci a půl objednací doby)podstoupili zmíněnou kontrolu,se stéjným výsledkem(teď RTG kyčlí,jinak vždy sono)Pan doktor mi dnes řekl,ať nepanikařím a zavolám po novém roce a domluvíme se co dál...Bojím se,abychom něco nezanedbali nebo spíš toho,jestli už jsme něco nezanedbali??Děkuji za odpověď,Čunková
lucie  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Také hezký den,
dnes jsem byla se synem na RTG kyčlí (20 měs.) a ani náznak jadýrek. Tak máme přijít zase za půl roku. Tak nevím, doufala jsem, že už je bude mít. Starší je měl také později (tedy v porovnání s ostatními dětmi, cca ve 14 měs.), ale s mladším si návštěvy u ortopeda užíváme. Od narození vše v normě, žádné opatření, akorát ty jádra pořád nejsou.

Reakce na lucie

Kamila  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, objevili se vám ty jaderka ?

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí