Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vysvětlení ultrazvukových nálezů - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Vysvětlení ultrazvukových nálezů

Vysvětlení ultrazvukových nálezů

lucineckaczbubu  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, zajímalo by mne vaše stanovisko na výsledky vyšetření kyčlí u mých dětí. Dnes jsem byla se dvouměsíčním chlapečkem na vyšetření. V porodnici byl nález označen jako IIa u obou nožček. Dnes, po dvou měsících Ib. Byla nám doporučena plena na noc.
Jelikož mám staršího syna, nyní jsou mu 2 roky a 8 měsíců, chtěla jsem se podívat na jeho výsledky: Porodnice Ib obě nožičky, ve dvou měsících Ia, ale pak tu mám napsáno ve 4 měsících IIb. Řekli mi, že je vše v pořádku a že už nemusíme chodit. Teď jsem se ale někde dočetla, že by snad u 4 měsíčního miminka výsledek IIb neměl být v pořádku. Chci se Vás zeptat, jaké jsou výsledky Ib u 2 měsíčního chlapečka a hlavně, jak je to s tím IIb u 4 měsíčního (nyní jsou mu skoro 3 roky a žádné problémy na něm nepozoruji-jsem laik) děkuji za odpověď Lucie
Helca_  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych vědět, co znamená tento nález u vyšetření kyčlí.
Klin. fyziol., sono II A/B, krátký horizont. Je to v pořádku, doktor se netvářil moc dobře, když nám říkal, že už nemusíme dávat široké balení. Upřesňuji, že dceři jsou 4. měsíce a na kontrolu máme přijít až v březnu. Děkuji za odpověď.
Diana  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mám 3,5 měsíčního syna a na třetí kontrole kyčlí nám bylo uvedeno ve zprávě toto: "sono Ia bil. jádro + dx"
Podotýkám, že u dvou předešlých kontrol bylo označení stejné, akorát bez jader.
Můžete mi to prosím přeložit??
děkuji moc

Veselá
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den stupenň Ia bil. jádro značí nejlepší možné vyvinutí obou kyčelních kloubů, respektivě jejich osifikačních jadérek, dx znamená vpravo. Váš chlapec má tedy velmi dobrý vývoj kyčelních kloubů.

Přeji krásné jaro, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na FYZIOklinika s.r.o.

Diana  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Skvělá zpráva..děkuji :-)
medvidek  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den.Kojenec 7dní starý. Zjistili nám na obouch kyčlích nález sk.2.D. Můžu se zeptat co to pro nás znamená? Děkuji Petra Mazancová
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat byla jsem dneska s malou 2 měsiční holčičkou na 3 vyšetřením kyčlý a dopadla tak že máme obě nohy IIA-mínus stále cvičit a plenky 4 kontrola 3.1.2012. Chtěla jsem se zeptat jestli je toto řešení správné a co znamená to IIAmínus. Děkuji Pincová
Halina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vyšetření kyčlí u novorozence, v porodnici nám dali široké balení, ve zprávě je UZ kyčlí- sin IIA+, dx IIA+, klinicky stabilní, nožky v normě. Chtěla bych se zeptat, co to vlastně znamená?? Na kontrolu máme jít v 6 týdnech, tak mě zajímá, jestli je možnost úplného zlepšení nebo i to nejhorší, jak může doba léčení trvat?? Vím, že jste to neviděl a nelze říct, ale podle zprávy, jen ať vím, s čím můžu i nemusím počítat. Děkuji moc za Vaši odpověď
Halina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Odpovídá tady vůbec nějaký lékař??? asi ne.
Lelilie  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Nález mé osmiměsíční dcery-vpravo alfa 65 beta 31,vlevo alfa 63/62,63/beta 33,je vše v pořádku?
nikola  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
dobry den mam na vas dotaz maly ma 3 mesice a 12 dni byly jsme na vysetreni kycli a je tam napsane abdukce volna bettman negat.ortolani negat.nozky v norm.usg kycli 1a bilat. jadra 0,0 a mame se jeste dostavit tak bych chtela vedet co to znamena predem dekuji nikol
nikola  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
dobry vecer odpovida tady nekdo??dekuji nikol
pinnena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
nejsem znalec, ale našla jsem klasifikaci, tak snad už bude všem vše jasné :)
Klasifikace podle Grafa
Kyčel I (zralá kyčel)
Podtyp Ia – norma
Podtyp Ib – úhel alfa u stříšek v pořádku, úhel beta zatím větší, tj. stříšky mírně nezralé
Nález Ia a Ib u 3měsíčního dítěte je normální, tj. nemusí se dále sledovat.
Kyčel II (dysplazie) – úhel alfa u stříšek menší, úhel beta větší, tj. stříšky nezralé
Podtyp IIa – fyziologická, tj. normální nezralost (děti mladší 3 měsíců)
Podtyp IIb – opožděná zralost (děti starší 3 měsíců), prodlužuje se abdukční, tj. široké balení
Kyčel IIc – dysplazie, tzv. ohrožená kyčel, je zapotřebí léčení abdukčními pomůckami, např. třmínky
Kyčel IId – nestabilní, decentrující hlavice (subluxabilní), nutná léčba
Kyčel III – částečné nebo neúplné vykloubení kyčelního kloubu (subluxace), hlavice stehenní kosti má ještě částečně
kontakt s jamkou kyčelního kloubu, nutná léčba.
Kyčel IV – vykloubený kyčelní kloub (luxace), hlavice stehenní kosti opustila jamku kyčelního kloubu, opět nutná
okamžitá hospitalizace.

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí