Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nevyvinuté jadérko u ročního dítěte - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Nevyvinuté jadérko u ročního dítěte

Nevyvinuté jadérko u ročního dítěte

ivcanek81  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, mám na vás jeden dotaz....teď v necelém roce jsme na poslední kontrole na kyčlích s mým synem dostali Frejkovu peřinku a zákaz stoupání.....chci se zeptat, zda-li je tato peřinka i v takovém měsíci nějak účinná....kyčle máme v normě, jiné označení bohužel na zprávě napsané nemám, jen nám chybí vpravo jadýrko....z okolí mých známých jsem se s takovým problémem také setkala a jejich pani doktorka to nijak neřeší - žádný zákaz stoupání, žádné široké balení nebo Frejkova peřinka - prostě nic, prý to jadýrko doroste samo......tak by mě velice zajímal váš názor, jestli peřinku nosit nebo nenosit...Se synem chodíme týdně na rehabilitaci na Vojtovu metodu, krásně jsme ho už rozlezli, krásně si sám sedá, staví se, již dělá i pár krůčku kolem nábytku a teď bych ho měla zase upotat do Frejkovi peřinky a vývoj opět zbrzdit..Opravdu nevím, co mám dělat, syn mi v peřince řve, nemůže se v ní pohnout ani ze zad na bříško, což je naprosto šílené a já po pravdě řečeno nemám tu sílu jej v peřince nechat, takže zatím mu dávám alespoň široké balení a uvidíme, co bude dál..Každopádně děkuji moc za každou radu, nebo názor.
MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
Dobrý den, pokud jsou kyčelní klouby dobře vyvinuté, tedy zejména stříšky, není důvod dávat Frejkovu peřinku. Jádro se vytvoří i bez ní. Obecně se doporučuje stále podávat vit. AD a chodit s dítětem ven. Stavění dítěte bych spíše nedoporučovala, ale v tomto věku tomu většinou nezabráníte. Doporučuji tedy alespoň děti příliš nestimulovat k vertikalizaci, nedávat jim důvod (natahovat se pro hračky, apod.). Celkově se zatím nemusíte zneklidňovat, jádra se většinou do 1 roku vytvoří, ale ani jejich opožděný vznik nemá většinou vliv na samotný kyčelní kloub. Sledovat se však musí. S pozdravem, MUDr ivana dostálová

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí