Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Pavlíkovy třmeny-délka léčby - Ultrazvukové vyšetření kyčlí kojenců - Diskuze

Pavlíkovy třmeny-délka léčby

Pavlíkovy třmeny-délka léčby

Markytka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den.CHtěla bych se zeptat moje dcera dostala ve 3měsících Pavlíkovy třmeny,měla nález Sono kyčlí IIa-strmější stříška.Nosí je 23hodin denně.Mohl by jste mi říct na jak dlouho v tomto případě bývají většinou třmeny nutné?Děkuji za odpověd.
MUDr. Ivana Dostálová  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Svitavy
  • 12 odpovědí
V tomto případě odhaduji dobu léčení na cca 3 měsíce (možná necelé). S pozdravem MUDr Ivana Dostálová
iveta k.  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Mám dotaz.Dceři na sono diagnostikovali dysplazii kyčlí-vlevo IIb,vpravo IIc.Nyní má Frejkovu peřinku,která jí byla při druhé kontrole ponechána při stejném nálezu.Na kontrolu jdeme za měsíc,to jí budou skoro 3 měsíce.Při dotazu na třmeny mi řekli,že k nim dojdeme.Chtěla jsem se zeptat,jestli je jejich použití nutné,jestli nebude už pozdě a jaká bude přibližná doba jejich používání.Děkuji za odpověď.
majda  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
DObrý den,
chtěla jsem se zeptat.
Dcera byla v 5ti tydnech na sono kycli,pan dr nam nic nerekl,jen nam dal třmínky..ve zprave je:
Sono kyč.kloubů v 5.týdnu věku: 2C bilat,jádra negat
Dg. SY DCC I.utr.-prevence..

vsude okolo slysim,ze trminky se jiz nedavaji,a nebo ze se davali pri vykloubenych kyclich?Jsou trminky opravdu nutne po cely den?
Moc diky za odpoved a nazor
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den chtěla bych se zeptat: dcera má třmínky od 6.týdne kde byl nález SONO dx. IIa+, sin IIc. RTG vpravo AC úhel v normě lehce hypoplastický vlevo bez sublxaulce ale výraznější AC úhel hypoplastický nyní ve 2 měsících věku SONO I.dx-Ia,I.sin-IIb-(alfa58st.). Můžete mi prosím říct, na jak dlouho ty třmínky bude při tomto nálezu mít? děkuji
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, zdá se, že se nález upravuje, ale i přesto je nutno počítat s nasazením Pavlíkových třmínků zhruba do půl roku věku dítěte.
S pozdravem MUDr. František Picek, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX
Hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobý den, mám osmiměsíční holčičku, při poslední kontrole nám pan doktor sdělil, že bude nutná hospitalizace, že máme ještě tři týdny na řemínky a pak že se již dávat nesmí. Třmeny máme poctivě už od října každý den. Konečný nález poslední dález je: al. sym, centrace + Ib, jádra +, RTG asymetrie kopitz. bez známky luxace. kontrola za tři týdny. Jsem z toho zoufalá, pan doktor mi několikrát každou kontrolu ujistil, že je vše v pořádu, dokonce měsíc po prvním RTG mi oznámil že má kdyčlenaproto v pořádku a že teď jen setrvat a najednou je nutná hospitalizace? Můžete mi prosím poradit co dělat dál? Jen pro doplnění jeho konstatování RTG snímku mi řekl že nález neodpovídá 8. měsícům, že by měl být lepší.
Radka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dcera měla od tří týdnů široké balení na celý den náĺez 2a 1b , od 2měsíců zlepšení nález vpravo 1b střešení plné, vlevo k hranici normy 1b- hraniční, jádra oboustraně, centrace bil. správná, široké pokračovalo jen na 12hodin. ve 3měsících dostala pavlíkovy třmínky na celý den s tím, že nález na LDK hraniční. v nálezu se píše zvýraznění dysbalance sv. korzetu kyčle LDK se zvýšeným tonem adaduktorů, lehká progresedeficitu skeletální hrany acetabula kyčle LDK. Jaká bude předpokládaná délka léčby? Je možné, že pouze růstovým spurtem dítěte mezi 2m a 3m kontrolou došlo od normálního nálezu k tak velkému zhoršení? Prosím o vysvětlení posledního nálezu? Děkuji
aandreaap  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

náš nález:
echo:bez decentrace,dysplazie stříšky více 1.sin. jádra bil. drobná
rtg:dysplazie stříšky 1.sin., vpravo jen resid. zaoblení, bez jader

Jak dlouho třmeny bude malá muset nosit?
Má ta jaderka či nemá?
Jak je tento nález špatný?

děkuji za odpověď
daneček  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den ja bych chtěla vědět jak dlouho ještě bude muj malej nosit pavlikovy třmeny
nalez
DX llA alfa 56 beta 65 st.
SIN lA alfa 82 beta 32 st.
kičle volné, abdukce symetricka, bez reposičných feomenů
Z: HRANIČNÍ NÁLEZ V PRAVO
Třtmeny ma od 13.02. trvale sundavame jen na koupani a 10.04 kontrola.
Děkuji moc...
eliii  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,
Rada bych se zeptala na ucinek Pavlikovych trmenu, mam holcicku 3 mesice starou, pred tydnem dostala trmeny
Nalez je kycle volne, stabilni, asymetrie ryh, ortol negat, sono Ib dx, IIIc sin
Rtg ve trmenech:postaveni centrace spravna, dysplazie vpravo, luxace vlevo, striska neni vytvorena z LCC vlevo reponibilni, DCC vpravo.
Zajimalo by me, zda a jakou mame šanci , ze se kycle uzdravi aniz by musela poDstoupit operaci, a jestli byv tomto pripade melo nějaký ucinek zaveseni (trakce)
Predem dekuji za odpoved, s pozdravem E.J.
ala1234  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Tento příspěvek byl z důvodu porušování pravidel smazán
ala1234  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Elii nejsem lekářka ale lllc není dobry.
Já mám synka kteremu jsou dnes 4 a pul měsíce on měl kdyš mu byl měsíc llb a hrozila nam operace.
Nakonec dostal pavlikovy třmeny, má je 3 a pul měsíce a lepší se nám to,
hlavu vzhuru, třmínky nošte podcivě jako my, sundávala jsem mu je jen na hodku před koupánim jinak ne a vyplatilo se, zlepšuje se nám to, a doktor nám povolil sundavat je na 4hodky na den aby si pomalu zvykal že ich za par měsícu mít nebude,počítam že nam je sundaj na pul roku.
Ja jsem na tom byla huř nosila jsem strojek rok, a taky se to vyplatilo, nemáž žadne problemy...
Ingres  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Eliii..Prozatím si nedělejte hlavu,protože je to zbytečné..Než by jste "došly" s holčičkou k operaci,trakce by vás neminula..I u takového nálezu se stane,že trakce pomůže..Nikdo vám nic nezaručí a nemůže říci,zda trakce pomůže,bohužel..Měly jsme tento nález také /ne ůplně stejný i horší/.Malá podstoupila trakci již v 5 týdnu věku/byl to tenkrát fofr od našeho doktora,který nechtěl na nic čekat a hned nás poslal do Prahy/ operace obou nožek /v půl roce/..Je zbytečné se nervovat a ptát se dopředu co bude,věřte mi /ale chápu vás/...Doktoři jsou v této věci kapacity a i kdyby to zkončilo operací,věřte jim ...Držím palce!!!

Reakce na Ingres

eliii  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dekuji za podporu, zajimalo by me jak to u vas probihalo, delka lecby ,rekonvalescence atd...? Diky:-)

Reakce na eliii

Ingres  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
V pěti týdnech nástup na trakci,která nepomohla,to bylo 6 týdnů.V půl roce operace,většinou dělají druhou nožku co nejdříve,ale byly vánoce,tak druhá operace hned 5.1.Spika / sádra od kotníků až po bříško/měla malá celkem 10týdnů.Mezi tím třmínky.Na jedné nožce má být sádra asi měsíc.Po sundání spiky neměla malá žádné svaly.Musely jsme cvičit Vojtovu metodu,kterou moc nemilovala,ale můžu za nás říci,že u této metody byly rozdíly vidět snad hned po týdnu..Také jsme měly další operaci /spíš zákrok/ kdy malé vyndali kovy z nožek.To už nic není a není to dlouhá operace.Operace jedné nožky trvala asi tři hodiny..No a pak pořád dokola,cvičení posilování atd.Měli jsme naštěstí starší holčičku o 2,5 roku a ta naší menší prostě "táhla".Malá chtěla dělat vše co ona a díky tomu bylo vše rychlejší..Začala chodit,když jí bylo něco přes rok a půl :-)
Ještě jsme měly jít na jednu operaci,ale když jsme si jely pro její termín,tak se sám docent divil a "prozatím" je vše v pořádku...Jinak jsou to kontroly každý třetí měsíc /asi 3x/ ,pak po půl roce a teď nás v září čeká kontrola po roce,tak uvidíme..Malá sice neroztáhne nožky jako jiné dítko,ale běhá a skáče jako tajtrdlík..Kdyby vás něco ještě zajímalo napište na email...
SochorkaL@seznam.cz
Mějte se a hodně sil a žádné zbytečné nervování,ono to stejně nepomůže a jak nám bylo v nemocnici řečeno na trakci "co je to šest týdnů proti celému životu,když bude mít prcek zdravé nohy".Trochu se to celé protáhlo,ale měli vlastně pravdu a už je to jen takový špatný sen..Za pár dní budou malé 4 roky...Zdravím Lenka
kaspluc  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, v porodnici jsme měli vše v pořádku, teď má dceruška ve zprávě psané toto: Kyčle volně pohyblivé, zakloubené, stabilní, luxační i repoziční manévry negativní. Délka končetin stejná, kožní rýhy symetrické, SOno – vpravo IIB, vlevo IIC-D
Dostali jsme třmeny...:-( Ráda bych se zeptala, jak dlouho je asi musíme nosit a zda nám hrozí pobyt v nemocnici se zavěšenýma nožičkama, kterého se děsíme.
Děkuji.
pavla  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,
dcera má 2 měsíce, při prvním vyšetření jsme měli nález Ib bez terapie, při další kontrole si lékař vůbec nebyl jistý a tak nám dal třmeny. zpráva říká IIa a kontrola za 2 týdny. Chtěla bych se zeptat jestli je lepší je navštívit jiného lékaře pro druhý názor a udělat rtg? (lékař říkal, že aby si byl jistý může udělat rtg)
děkuji za odpověd Pavla
daneček  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
My je měly taky doktor nám řek že je to moc špatné hrozila nam operace a trakce (pověšení za nožičky). Řek nám široke balení 3pliny... za tři dny sme jely do nemocnice aby nám zdělily co bude dál, trefily sme na jineho lekaře, střidaly se tam dva. Ten nám udělal rtg a nasadil pav. třmeny. Jsem za ně rada, malej si na ně zvyknul a určitě jsou lepší než trakce nebo v horším případě operace.Nosily sme je 5apul měsícu a ted je bez ních a jezdíme už jen na kontroly.Držim palce všem, vim co proživáte. Ala
barborka84  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dobry den chci se zeptat jak zavazny je tento nalez kycli klinicky nalez v norme abdukce vlevo tuzsi delka DKschodna sono 1b aplasie jader nasazeny trmeny dekuji

Související recenze a zkušenosti

Eleanora 23.7.2015
Nevím

Paní doktorka je jistě odborník, ale postrádám u ní vysvětlení, kde je problém. Vyšetřovala mojí 3 měsíční dceru a dala ji třmínky aniž bych věděla jakou má vadu kyčlí. Na otázky odpovídala vágně. Tak jsem se nakonec roz... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí