Bolesti při používání bandáže

Bolesti při používání bandáže

Kalamajka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,koupila jsem si noční bandáž na vbočený palec.V noci se ,ale probudím bolestí a musím si bandáž sundat,teď už mě bolí a brní prst po krátké době co to nasadím.Kůstka mě i začala víc bolet přes den.Můžete mi říct ,jestli bolest je při používání normální a mám ji vydržet?Nechci si víc ublížit,než pomoct.Děkuji za odpověď.Operaci jsem zrušila.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
Kolegové tuto pomůcku nazývají "spolehlivá antierotická pomůcka" a tvrdí, že k ničemu jinému to není. Tak nevím....
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
já používám taky korektor vbočeného palce od fi Sanomed, nosím ho v noci, ve dne pak pantofle Hanák nebo normální boty, do kterých vkládám stélky Hanák, jsou dělané pro vbočené palce, mají takový důlek pod palcem a nutí ho pracovat, musím říct, že to funguje, zlepšilo se mi to. Nevím ale, jestli by byl efekt i u hodně poškozených nohou, mě je 35, vadu mám mírnou, ale moje mamka i babička mají hrozné nohy a já jsem si řekla, že to nedopustím a udělám vše, abych nemusela na operaci. Taky masíruji Dornovou metodou. Kdo chce, ať si najde boty Hanák.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
korektory všeho druhu jsou maximálně k tomu, aby vada neprogredovala rychle. Zhooršovat se jistě bude, zvlášť pokud to máte v rodině.
Pokud bych vám mohl doporučit něco o stupeň spolehlivějšího, navštivte ortoopeda, který se na tento problém specializuje, a nechte se vyšetřit.
Pak si pozorně poslechněte jeho doporučení, nemusí hned všechno znamenat operaci, na druhou stranu každá operace má nějaký svůj optimální "čas" a stav a když se to hodně přešvihne, většinou jsou možnosti nápravy daleko menší

Související recenze a zkušenosti

Hanča 24.9.2018
Spokojený/á

Nekonečně děkuji "mému" skvělému lékaři Mudr. Vrecionovi za profesionální, odborný a lidský pristup. Klinika se nedá srovnat s jakoukoli nemocnici.

2 Likes   1 Komentář  
Doktor ve Vašem okolí