Ploténka a MR nález

Ploténka a MR nález

anonym  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,23.5.jsem byla na magnetické rezonanci a bylo mi zjištěno toto:Menší hemangiom či tuková degenerace dřeně v těle Th3 průměru 8mm.LS- L4/5 sníženi ploténky s vakuovým fenoménem,bulging 5mm s naléháním na dur.vak,5.5mm foramin.dx.5mm foramin.sin.,patrně i podíl osteofytů při deform.spondylose plus foraminálně zúžení i při spondylarthose bilat.Foramina zúžena asi 1/2,kořeny L4mohou být iritovány.L5/S1-bulging ploténky4mm,kanál prostorný.Foramina bilat.zúžená ploténkou a osteofyty při spondylarthose-více vvlevo,kde kořenL5sin může být iritován....prosím o zvážení a pomoci jak dál...už dva měsíce jsem v bolestech necítím levou horní část stehna při delší chůzy musím vykopávat nohu abych vůbc mohla jít...měla jsem obstřiky,kapačky léky zatím bez útlumu bolestí.Děkuji za vaší opověd
Karel Štěpánek  |  Basic member  | 
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
Zkuste někoho kdo zvládá dobře Reflexní terapii. Mohlo by to být velmi prospěšné. Ke mě to máte trochu z ruky. Nicméně jsem v Jihlavě.Tel:XXXXXXXXX
Štěpánek
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, Nález - MR L páteře nativní, v obvyklých rovinách a sekvencích / T 1,2/TSE,STIR/LONG, myelo, ZH T 1 W/TRA/.Lordosa bedebrní je napřímená, poslední dvě meziobratl.plotenky s projevy chondromatosy. V obratlových tělech Th 10, L 1 a S1 nejspíše drobné hemangiomy. V úrovni L4/5 drobná dorzální protruze, v etáži L5/S1 je poměrně výrazná protruze až drobný výhřez disku do pravé části páteřního kanálu,příslušný míšní kořen je lehce edematosní.V celém rozsahu L páteře dosti výrazná spondylartrosa,zobrazená část míchy bez pat.signálových změn. - dotaz: je to vhodné na operaci a má velké bolesti ve varlatech, podknou se mi se a nemohu vstát, děkuji za informaci -
rampepurda  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,byla jsem na MR a výsledek je následující:
Levostranná "měkká" laterální extruze vyplňující levý laterální recesus s kompresí levého kořene L5 nasedající na starší dorzomediální protruzi L4/5. Tarlovova cysta v pravém lterálním recese L5/S1 (nejspíše asymptomatická). Degenerativní změny disku L4/5 s osteochondrózou.Levostranná skolióza.
Byla mi doporučena "rehabilitace za hospitalizace".Prosím o informaci, zda je tento nález možné "zrehabilitovat" nebo je tento nález jasně k operaci.Přikláním se k rehabilitaci,jen bych se ráda dozvěděla co mě čeká. Děkuji Brejšková
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vyšetření MRI je pomocnou metodou. rozhodující k typu výkonu je klinický nález postižení nervového kořene ev. s průkazem elektromyografickým vyšetřením. Pokud je obrna nervu v důsledku útisku nervu, je rehabilitace jen oddálením zlepšení stavu. V úvahu připadá ještě použití ozonoterapie nebo léčba PRT (periradikulární terapie)
prim. Moster, Revmacentrum