Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolesti po operaci ploténky - Výhřez ploténky - Diskuze

Bolesti po operaci ploténky

Bolesti po operaci ploténky

marketa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den,jsem 4 roky po operaci vyhrezle plotynky se zanorenym sekvestrem L5/S1.Pooperacni srusty-trvala bolest+zustala neciivost/obcas bolesti/ LDK.Nynı asi rok stupnujici se bolesti na druhe strane patere a nad mistem operace,obcas zablokovany krk.Denne cvicim,cca kazdou 1,5-2 hod si musim lehnout/jiz od operace/,dodrzuji doporucena opatreni,pravidelne kontroly na neurologii i rehabitaci.
Co delat,abych se vyhla dalsi operaci a mohla zase trochu lepe zit?Je mi 39 a rada bych se s rodinou podivala i za hranice jiznich cech.
Doporucite mi vhodnou lecbu,lekare?
Moc dekuji Marketa P.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je nutné nové zobrazení parametrů v oblasti páteře, nejlépe vyšetření magnetickou rezonancí (MRI). Až po zjištění objektivních skutečností je možno doporučit léčbu. Nemusí se ovšem hned operovat, pokud není nervová obrna, jsou i alternativní neoperační metody, př. ozonoterapie.
prim. Moster, Revmacentrum
huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den,

zkuste obstřik ozonem. Také mě nutili do operace, ale právě díky negativním zkušenostem ostatních lidí (a byla jich drtivá většina), jsem se rozhodl hledat jiná řešení. Podívejte se na tento odkaz a uvidíte, třeba Vás to zaujme: http://www.zdravky.cz/zpravodajstvi/z-domova/lecba-vyhrezlych-plotenek-ozonem. Psala mi kamarádka, která se to dozvěděla od jednoho známého, který to již absolovoval...šla na to taky a tvrdila, že už od druhého dne pocítila rapidní zlepšení...Tak třeba to pomůže i Vám. Přeji hodně štěstí, v tomhle věku je škoda zažívat takovéto bolesti. S pozdravem Karel
marketa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den,dekuji za rychle reakce.
Pane primáři,muj rhb lekar by take ocenil MRI,aby vedel,co dal.Ale neurolog ji chce napsat az pred pripadnou operaci.Takze ted s rhb lekarem nevim,jak dal-bolesti patere mam na vice mistech/nad operaci vlevo,nad a pod operaci vpravo včetne hyzde+ krcni pater/.Asi delam neco spatne.Ale ozonoterapie mne zaujala!
Pane Karle,jak jste dopadl s ozonoterapii vy?
Dekuji Marketa

Reakce na marketa

huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
teprve se půjdu objednat...zatím mohu posloužit pouze dvěma kladnými doporučeními.

Reakce na marketa

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
plánovat MRI vyšetření jen před operací asi nemá reálný smysl. Musíme vědět co léčíme.
Ozonoterapie již je standardní metodou naší léčby.
prim. Moster, Revmacentrum
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
DObrý den,
ze své RHB praxe jsem ozonoterapii doporučoval zkusit 2ma klientům u kterých nešlo správným RHB cvičením bolesti dál zlepšit, bohužel jim ozonoterapie nepomohla.
marketa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den,co tedy doporucujete ted?Pripadne koho.Ja chodim k Dr.Hrdemu a Dr.Ustohalovi.
Dekuji Marketa

Reakce na marketa

Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
to byste měla mít dobrou péči. Pokud chcete, můžete se kdyžtak objednat u mě, je to ale placená RHB.
Můžeme ještě Vaše záda vyšetřit a zjistit jestli děláte maximum co se dá nebo jestli se něco nepřehlédlo.
Pěkný den V.Kovalovský

Reakce na Bc. Václav Kovalovský

marketa  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den,pan doktor Hrdy mi naplanoval novy druh rhb + tejpovani okolo patere.Zkusim tomu dat tak 2 mesice,co to udela.Mam pry i netypicke reakce svalu.Pracuji bud na 100% nebo vubec a presto,ze mam diky rhb pekny svalovy korzet,tak tam chybi ta postupnost zapojovani a retezeni....
Pak se Vam pripadne ozvu (doufam ale,ze to uz nebude nutne :) ).Mate opravdu pekny web a hl.reference.
Zatim dekuji Marketa
sarka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Jsem necelý rok po operaci výhřezu ploténky. Pravidelně cvičím, to co jsem se naučila na rehabilitaci ale kvůli tomu, že jsem studentka často dlouho sedím a pak mě bolí bedra. Už jsem se i naučila že mě přestanou bolet zase po cvičení (nebo naopak když cvičím hodně tak me azse začnou bolet a musím si dát pauzu) Chtěla jsem se zeptat, přejde to někdy?Nebo ty zada budu už nadosmrti "cítit"? Děkuji za reakce a vaše případné zkušenosti, budu moc vděčná
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Cviky, které dostanete v nemocnici po operaci, jsou na střednědobý čas po operaci. Myslím, že by bylo vhodné zajít za fyzioterapeutem nebo rehabil.lékařem, který by zkontroloval Váš celkový stav a cviky, jestli je děláte správně, případně je poopravil. Bohužel za rok cvičení pacienti cviky nevědomky popletou, mohou je cvičit jinak a naopak si jimi škodit. Bolesti zad nejsou napořád, jen je potřeba pracovat na jejích napravování pod odborným dohledem a správně - což při samocvičení není vždy samozřejmostí. Operaci to nekončí, ale je třeba pracovat na jejich funkčním stavu.
večerka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pro dobrou podporu a stabilizaci páteře je důležité posílení hlubokých vzpřimovačů zad a samozřejmě i antagonistů - tedy břišních svalů. Pokud byste chtěla na svém těle dlouhodoběji zapracovat a zpevnit celkově svůj svalový korzet, odstranit svalové dysbalance a předejít dalším možným zdravotním potížím - doporučuji zdravotní posilování s Kieser Training, kde Vám odborně vyškolení instruktoři a fyzioterapeutka sestaví cvičební program přímo na míru Vašim problémům a požadavkům. Můžete vyzkoušet první trénink, který je zdarma v jedné z poboček v Praze nebo v Brně, jinak možné využívat ke cvičení všechny pobočky po světě. Podívejte se na www.kieser-training.cz, přečtěte si něco o to, čím se zabývá cvičení Kieser, případné dotazy ráda osobně zodpovím.
Jířa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer...jsem 16 měsícu po operaci vyhřezlé ploténky..vše proběhlo v pořádku a bez komplikací..včera jsem se prudce zvedla a silně mě zapíchlo v bedrech:-(od té doby mám bolesti,ráno jsem myslela že nevylezu s postele,,celý den brní levá noha...po teplé koupeli a cvičení se trochu ulevilo ale k večeru opět dost velká bolest..chodím jak kdybych byla přišpendlená na nástěnku..nemužu se narovnat.....mám obavy aby to zase nebyl výhřez:-((((
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, pokud máte obavy, tak jediná možnost jejich vyloučení je se objednat u Vašeho neurologa nebo neurochirurga a provést kontrolní vyšetření. Ale mohla jste si záda jen zablokovat a pak by se o žádný nový výhřez nejednalo, ikdyž klinický obraz může vypadat uplně stejně. V každém případě pokud bolesti neodezní nebo nereagují na tablety proti bolesti, tak se k lékaři objednejte a páteř nechte zkontrolovat. Pokud bude vše normální, tak bude nutné absolvovat nějaké rehabilitace a naučit se cvičení pro Vaši páteř a preventivně něco dodržovat.
Pěkný den V.Kovalovský

Reakce na Bc. Václav Kovalovský

Jířa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za odpověd..objednám se k neurologovi..bolest nepovoluje ani po tabletách od bolesti...Hezký den

Reakce na Jířa

Karel Štěpánek  |  Basic member  | 
  • 32 odpovědí
  • 1 Like

Dobrý den.
Dávám přednost šetrnému uvolňování kostrče i úponů.
Mám s tím dost dobré zkušenosti. Štěpánek reflexní terapie.

Reakce na Karel Štěpánek

Jířa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer..děkuji za odpověd a váš názor...kouknu kde by se dala udělat reflexní terapie v Ostravě

Reakce na Karel Štěpánek

Jířa  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za radu..po dvou reflexních terapií..jsem bez bolesti..ještě jednou moc děkuji:-)
miky  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den Markétko a snad i ostatní po operaci ploténky,ktará se nepovedla a další se vzhřezla jsem jako zázrakem osvobozena od nepříjemných obstřiků.nastoupil nový neurolog a ten mi předepsal aescin teva volně prodejný a např.v Dr Maxovi občas akce 2+1 zdarma vřele doporučuji.bolesti sice jsou,ale uskřípnutí kořene tuk tuk tuk se zatím nekonalo.držímpalečky s pozdravem Miroslava

Sisa68  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 5 týdnů po operaci bederní páteře (výhřez plotýnky ), byla jsem bez větších bolestí, před 3 dny jsem udělala nesprávný pohyb rotaci páteře a teď mi vystřeluje bolest při vstávání a otáčení v leže na pravou stranu páteře.Jak stabilizovat co nejrychleji bolest a cvičit nebo nechat v klidu ? Děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
necvičit, zklidnit
prim. Moster, Revmacentrum