Výhřez ploténky vlevo a brnění pravé nohy

Výhřez ploténky vlevo a brnění pravé nohy

Mates  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, již 4 roky mám po úraze výhřez meziobratlové ploténky L5/S1 s kontaktem nervového kořene vlevo. Bolesti a brnění L DK musím považovat za normální, také veškerá další další omezení (nemožnost řídit auto, necitlivost DK, nemožnost sportovat ani se ohnout.....), dle konzultace neurochirurga přede dvěma lety stav není k operaci. Nyní jsem absolvovala PRT. Vlevo se stav trochu zlepšil - bolesti i brnění (je to týden po obstřiku), ale jak zatěžuji tělo značně jednostranně, měla jsem před 3 týdny blokádu SI vpravo, lékařem RHB byla odblokována.....Jenže jak jsem po PRT necítila levou nohu a poskakovala jen po pravé, rapidně se bolest vpravo v zádech a hýždi zhoršila (což jsem řešila s fyzioterapeutem a je to již dobré, bolest v zádech a hýždi odezněla) a nyní mě už 3 dny podivně brní také pravá DK. Je to jako silné mravenčení v noze, hlavně v nártu. Myslíte, že by to mohl být následek přetížení pravé strany těla nebo blokády SI? Vím, že budu muset za neurologem, ale nevím, jak dlouho mám čekat...... a bojím se, co by to zase mohlo být......Děkuji za radu.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Ne. Blokáda SI není příčinou uvedených potíží. Nevím nic o nálezu, snímky jsem neviděl. Velké plotny mohou být zdrojem oboustranných potíží. Bez vyšetření těžko říci něco víc.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, asi bych doporučila doplnit MR LS páteře k přesnému objasnění příčiny, jestliže už nebylo provedeno a jestli nemáte kontraindikace (např. trvalý kardiostimulátor).
S pozdravem