Vyhřezlá plotýnka a léčitel

Vyhřezlá plotýnka a léčitel

huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit zkušeného léčitele, který by si dokázal poradit s vyhřezlou plotýnkou. Je mi nabízena operace, ale rád bych se jí vyhnul a pokud to není možné, alespoň nejprve zkusil jiné možnosti. Cvičím Mc Kenzie, přesto bolesti jsou velké a progres minimální. Děkuji za odpověď. Janoušek Karel
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Hlavně si nechte udělat magnetickou rezonanci a zkuste jinou rehabilitaci. Pokud je výhřez mohutný, tak se operaci nevyhnete a bez ní byste se cvičením nesrovnal. Pokud je Vaše plotýnka vyhřezlá "standardně", tak by Vám kvalitná fyzioterapie měla pomoci.
huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den, děkuji za rychlou reakci...Magnetickou rezonanci jsem podstoupil již před půl rokem, výhřez je 9mm...je to "standart"? Děkuji za odpověď.
MUDr. Jiří Půlpán  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Praha
  • 2 odpovědí
Srdečně zdravím,
metodou volby u každého výhřezu je proloterapie,80% úspěšnost(operace má 50%),ambulantní léčba,minimální bolestivost.
huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den, děkuji za info, trochu mě udivilo, že mi tuto metodu nikdo nenavrhnul. Vy jste asi jediný, kdo to dělá, jestli se nepletu? Dovolte mi tedy dotaz, platí něco pojišťovna, nebo to hradí pacient celé? Kolik to stojí? Děkuji za odpověď.
MUDr. Jiří Půlpán  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Praha
  • 2 odpovědí
ZP proloterapii nehradí,zpravidla je potřeba 10 aplikací v týdenních intervalech,jedna aplikace stojí 900,-Kč.
Další podrobnosti o této metodě naleznete na Google pod heslem "prolotherapie",pokud byste se chtěl ke mně objednat XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX provádím již 17 let
S pozdravem
Dr.med.J.Půlpán
huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
Děkuji za nabídku, zní více než lákavě, bohužel jsem díky tomuto úrazu přišel o práci a tudíž i o příjem, takže v současné době si to nemohu dovolit. Snad někdy v budoucnu.
Majkky33  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat a zaároveď poradit. Moje mamka už je pomalu 3 rokem po operaci plotynek v casti bederni. Jelikoz se narodila se zdegenoravanymi bedernimi obratli (místo 5 měla 3 a jeden k tomu ještě srostlý kj druhému) uz od mala se potykala s bolestmi zad. Za cas ópetrebeni ji nasli na rentgenu vyrez kterym byl az skoro 1 cm a sel az k mise. Z duvodu i ochrnuti prave nohy ji nezbyvalo nic nez operace. Podstoupila ji a mela cvcicit a samozrejme mela i podstupovat nejake rehabilitace omezit urcite cinnosti a zaliby. Jelikoz mamka je trochu palicatejsi neda si nic vysvetlit. Dnes ji hrozi druha oprace tentokrat jz na dva umele disky. Zakrok ktery by sel pres bricho. Mamce se po prvni operaci zbortila bederni cast. Take ji odumreli dva nervy(myslim si nejsem si jista jelikoz nemuze na prave noze uz hybat malickem prstenickem a prostednickem. A doprovazeji jioobrovsyke bolesto nohou do dnes. Ted je to jen otazka cvasu nez pujde na operaci ale mamka samoztrejme nechce. Oddaluje jak nejvice muze. Ale jeikoz necvici nebo spise nikdy necvicila po prvnio operai a chodila sem tam na rehabilitace jezdi casto v aite as talky nosi boty na vysokem podpatku tak ma bolesti den ode dnehorsi. Ale ma otazka z ni co muze byt pricinou kazdych rannich siolnych kreci??? Mamka mi je popisuje popisuje pekne dlouho. Pry je to jak byy ji nekdo lamal nohu. Kolikrat ma pocit ze uz neprejdou. Prosim poradte jjak skoncovat aspon stakovymi urpentnimi kreci... dekuji za odpoived Štecová
Bc. Václav Kovalovský  |  Basic member  |  České Budějovice
  • 99 odpovědí
  • 1 Like
Váš dotaz je specifický a pro dobrou radu by bylo nutné provést vyšetření, ale z Vašeho popisu se zdá, že křeče bude způsobovat komprese nervových kořenů v páteři a tam by asi jedinou pomocí byla operace, která by měla páteře stabilizovat. Bohužel zanedbaná rehabilitace od první operace celý stav určitě podpořila a to se mnohdy s odstupem času nedá řešit. Takhle na dálku se domnívám, že operace páteře bude asi jediné řešení, pokud jsou bolesti nesnesitelné a medikace analgetiky atd nepomáhá.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
s problémy, které popisujete může pomoci jen vysoce specializovaná péče odborného lékaře oboru spondylochirurgie nebo neurochirurgie. Neradím Vám hledat kolem sebe obecné rady, které zpravidla jen oddálí adekvátní léčebný proces nebo zhorší zdravotní stav.
prim. Moster, Revmacentrum
huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
Moc se omlouvám, ale přijde mi, že Váš příspěvek poněkud diskvalifikoval můj dotaz, aneb nyní přicházejí odpovědi, u kterých si nejsem jistý, jestli patří Vám, nebo mě...nechcete si založit vlastní vlákno?

Reakce na huronbaba

Majkky33  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
TAK to se moc omlouvam nevedela jsem ze kazde tema je pro jednoho cloveka. Ale bohuzel nvim jak se to zalozit. To vlastni vlako. Jeste jednou se omlouvam

Reakce na Majkky33

huronbaba  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
nic se neděje, téma samozřejmě není pouze pro jednoho člověka, diskutovat tu může každý, ale z odpovědí mi není úplně jasné komu patří (je to spíše chyba toho kdo odpovídá)...založení vlastního vlákna je jednoduché, stačí postupovat tudy: http://www.lekari-online.cz/diskuze, je tam okénko, kde můžete napsat svoje téma (Vyhledejte téma pro vaši otázku anebo založte vlastní)...děkuji za pochopení