Zlomenina kotníku a trvalé následky

Zlomenina kotníku a trvalé následky

Filip85  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobry den,

pred rokem a pul jsem si zlomil kotnik, v diagnoze stoji sikma zlomenina zevniho kotniku vlevo typu weber b, bez dislokace. Leceni trvalo 3 mesice, rehabilitace pote jeste 2 mesice. Jiz jsem dostal od pojistvny odskodne.

Muj dotaz je, zda-li mi pojistovna muze uznat trvale nasledky. Je toto zraneni natolik vazne aby se se mnou pojistovna vubec zabyvala? Noha pri fyzicke zatezi neni co byla ale hybnost je na prvni pohled stejna.

Dekuji za Vas nazor.

S pozdravem

Filip Dusek
Mira  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Zažádal jste si již o plnění trvalých následků, tot by Vám měl sdělit Vás lékař, u kterého jste byl kdež se Vám úraz stal.
Alena  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,je mi 69let a 8.8. jsem spadla ze schodů a zlomila si kotník! 9.8. mě kotník operovali/2 dráty/! Nyní mám už sádru s patou,jizva se hojí dobře,chodím pomocí pevných chodítek a jen lehce se opírám o oper.nohu!Schody nezvládám,pohybuji se jen po bytě! Kotník bolí při větším došlapu, nebo změně úhlu..! Mám dotaz: Kdy asi mě sundají sádru,dostanu zpevňující bandáž a dostanu 2 francozské hole/ berle nezvládám k vůli poraněnému ramennímu vazivu/ a kdy začnu s rehabilitací? Můžu po sundání sádry plavat? Mám prosím nárok na rehabilitační,pooperační lázně, které by platila zdravotní pojišťovna? Děkuji Vám za odpověď. Alena.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
sádra se sundává, podle toho jak se zlomenina hojí a podle typu zlomeniny - nepíšete nic o typu - zlomenina není zlomenina, je každá jiná. Na detaily péče se raději zeptejte vašeho ošetřujícího lékaře při další RTG kontrole.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Alena  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, děkuji Vám a upřesňuji diagnozu: Epikríza: V celk.anest. proved.repozice a osteosynteza zevního kotníku 2x Ki drátem,vnitřního kotníku 2x Ki drátem,podkol.sádr.dlaha/dr.Bis/ to vše bylo provedeno 9.8. A 10.8. Vyšetření: Rtg levého hlezna 1.sn v dokumentaciOZM KNTB: St.p. osteosyntéze fraktury mediál.kotníku 2Kdráty,minimální dislokace fragmentů. St.p.osteosyntéze nejspíše šikmé fraktury dist.konce fibuli 2K dráty,perif.fragm. se jeví dislok. ad. latus kol.5mm dorzálně. St.p. abrupci zadní hrany tibie, dolomená fragment dislokovaný ad latus. Hlezenná štěrbina je mediálně mírně rozšířená. Sádra.
20.8. nyní 11D,lokálně klidné,zbytkový otok i hemaomt,rány zhojeny,lýtko měkké,nebo,perif.bez NC def. Th-stehy ex,kolodium,dlaha nadále.
6.9. obj.klidný celk.stav,ko RTG postavení správné
t.č. 4týdny možno dosádrovat +PDP, za 3dny došlap,kontrola za 4 týdny, kdy SADREX.
Pane doktore,prosím i o Váš názor, zda budu už začátkem prosince schopná chůze/s franc.holemi, berle mít nemůžu k vůli bolesti v pravém rameni/ a můžu-li absolvovat už zaplacený týdenní pobyt ve Welnes centru/ plavání, vířivky,rotoped atd./Pane doktore, samozřejmě se na vše zeptám i svého lékaře na traumatologii/je to vynikající operatér/, ale jsem zvědavá i na Váš názor! Využívám /v mých letech/, této moderní komunikační techniky! Moc Vám děkuji za odpověď! Alena.

Reakce na Alena

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
OK, koncem září to tedy vypadá na sundání sádry... na prosinec to vypadá s jistotou na možnou zátěž s pomocí franc. holí. Welnes bude s výhodou.
A za komunikaci mailovou cestou velice chválím....
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Alena

Alena  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den pane doktore, od operace kotníku / viz dotaz z 27.9.2012 " Alena" Zlínský kraj/ uběhlo již skoro 9 měsíců! Čtyřtýdenní pobyt v BRC Čeladná v listopadu 2012 mně velmi pomohl, noha se pěkně rozhýbala,ale malinko stále kulhám,v nártu mám blok a se schodů raději chodím "po jednom schodku"/úraz se stal pádem z příkrých schodů/! Už i od dubna pracuji,musela jsem odejít z prostředí, kde byla veliká zima,kde se netopilo..noha mně silně bolela! Nyní pracuji v pěkném prostředí, ale práce vyžaduje "být na nohách" i 11hod, je tam i trochu fyzické práce,ale mne to baví, jenže i když mám nohu ve dne i v noci zabandážovanou,po několika hodinách je SILNĚ NATEKLÁ, celá,až pod koleno a hlavně zůstává otok celé dny kolem KOTNÍKU!! Kotník leduji, mažu kostivalem a jizvy měsíčkovou mastí! Pokud je noha 48h v klidu je méně oteklá ! Pane doktore, vím, že Vaše rada bude znít: více sebe a NOHU šetřit, ale prosím Vás, ještě i o další odbornou radu, nějakou jinou mast,léky, nějaké cvičení a jiný postup,aby mně kotník/i noha/ tak neopuchala! Doma zůstat nechci a nemůžu a práce mne baví! /Dráty 2x+2xKi, v kotníku prý zůstanou/už mám 70sát!!/ Srdce i plíce mám zdravé a pracovat mezi lidmi chci! Moc Vám děkuji za odpověď! Alena.

Reakce na Alena

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
bez znalosti RTG snímku se dá jen těžkou zaujmout k Vašemu problému stanovisko. Ki dráty se ale zpravidla odstraňují i v 70+.
prim. Moster, Revmacentrum
dlll  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 19.1. mě srazilo auto a mám zlomený kotník, ještě ten den jsem byla na operaci a mám v něm kovy. Mám sádrovou dláhu, ale jen na noc. Chtěla bych se zeptat jestli můžu nebo budu mít nějaké následky? (tříštivá zlomenina vnitřniho kotníku a ješte něco s lýtkovou kostí, teď si nejsem přesně jistá...) Předem děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
toto poranění zanechává zpravidla jen lehké omezení hybnosti, horší stav - hybnost - samozřejmě může být. To je individuální. Jede ale jen o předpoklad !
prim. Moster, Revmacentrum
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
hmm. Hodně záleží, jak přesně je to zlomeno a kde a taky jak dopadne léčení.
Krtek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych požádat o radu lékaře. Nejedná se ani tak o radu, jako o návrh léčby. Zajímá mne jiný názor, mimo názoru mého ošetřujicího lékaře.
Před třemi týdny jsem prodělala úraz nohy (levý kotník).
RTG: linie projasnění v oblasti zadní hrany dist. tibie, susp. infrakce, bez dislokace
po týdnu jsem byla na CT potom za tři dny na kontrole s výsledky z CT ( celkem 11 dní po úrazu)
CTdist. bérce I. sin. a levého hlezenního kloubu.
Příčná fraktura mediálního kotníku bez dislokace. Příčná fraktura zadní hrany tibie s lehkou diastázou fragmentů šíře 1,5 mm. Lom se propaguje do obl. tibiofibulární syndesmosy, vytváří triangulární defekt vel. 7 x 4 mm na incisura fibularis basálně, kde schodkovitý defekt kl. plochy.

Chtěla bych požádat o návrh léčby a také se zeptat na riziko trvalých následků.
Předem velice děkuji
madla275  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den, pracuji jako postovni dorucovatelka. 15.3.2013 jsem si privodila zlomeninu kotniku. Na operaci jsem byla 18.3.2013. Dg.frac. Proxim.tretiny diafyzy s motylovitym meziulomkem,frac. Zadni hrany distalni tibie s minim..dislokaci, rozsireni medialni kloubni sterbiny = fractura maisonneuve I. Dx. Nyni mam jit 30.4.2013 na sundani sadry a rtg. Co mne ceka dal,vubec netusim.
Chtela bych poprosit o Vas nazor ,jak dlouho by mohla trvat pracovni neschopnost. S pozdravem Magda J.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jde o ryzí spekulaci. Vzhledem k tomu, že Vaše zaměstnání vyžaduje celodenní chůzi a nošení břemen, léčba zřejmě nebude kratší než 6 a více měsíců.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

madla275  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den pane doktore, Děkuji za rychlou odpověď. Zlomeninu mám prvně v životě, tak si vůbec nedovedu představit, co mně vše čeká. Trochu se bojím rehabilitace, mohl by jste mi napsat, jaká léčba se používá v takových případech, zhruba? Ale říkám si , že nejsem první ani poslední. Musím to zmáknout. Ještě jednou děkuji, Magda J.

Reakce na madla275

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
zdravím,
nejdůležitější je zhojení kosti. Bezpodmínečné dodržování všech doporučení Vašeho lékaře. Po zhojení rozcvičení kloubu. Není čeho se obávat.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

madla275  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den,pane doktore. 30.4. mi sundali sadru. Zlomenina zhojena , kovy bez reakce.lekar mi predepsat 10virivka a 10 ft. Na rehabilitaci maji volno az 16.5. Muzete mi prosim, poradit, jak bych se mela o nohu zatim starat? Koleno i kotnik byly ze sadry ztuhle,rozhybavani mi jde poomalu. Skusila jsem hybat kolenem i kotnikemve vane, to celkem pomaha. Lytko je o dost vetsi nez to bez sadry,i okoli kotniku je otekle. Na kontrolu mam jit 21.5. Urcite nemohu chtit hned zazraky. Chodim stale s berlema a postupne naslapuji. Poradite mi,prosim,jak si poradit s temy otoky? Dekuji Magda