Začněte u chodidel! Revoluční metoda léčby bolesti zad, kloubů a nohou

Autor:

Bolí Vás záda, nohy a klouby? Máte plochou nohu nebo jinou vadu? Počítačové vyšetření nohou a tvorba individuálních aktivních vložek systémem PEDIKOM je ideální řešením Vašich problémů jednou pro vždy.

nohy chodidla podologie noha klenba

V dnešní době se již opravdu velmi obtížně nalezne člověk, který by měl zcela optimální postavení nohu, rozložení váhy na chodidlech či zdravé klenby nohy. V rámci léčby je velmi důležitá včasná diagnostika a řešení daných problémů, jelikož porušené funkce nohou se nejenže rychle zhoršují, ale negativně ovlivňují celý náš pohybový aparát.

 

Nejlepší cestou je podologické vyšetření, které je vhodné pro každého. Optimálně by si každý měl nechat vyšetřit svá chodidla, která jsou v diagnostice pohybového aparátu často podceňovanou složkou. Dle výsledku vyšetření můžeme poté doporučit objednávku speciálních, zcela individuálních korekčních vložek, které jsou tvořeny na základě tlakového snímku.

pedikom obrazek levitas

 

De facto se dá říci, že toto vyšetření a indikace vložek nemá žádná zdravotní omezení a jsou vhodné pro každého. Jediné, kde je nutná opatrnost jdou lidé s diabetem kombinovaným s polyneuropatií dolních končetin.

Po vyšetření není žádné omezení.

Zvykání na nové vložky levitas vlozka

V případě, že klientovi objednáme vložky do bot, je důležité si na ně zvyknout. Nejde jen o prosté pasivný vložky, ale o korekční vložky do bot, proto může být ze začátku tělo a nohy lehce bolestivé. Je to tím, že se mění vnímání tlaků na chodidlech a mění se také vnímání chodidel samotných. Doporučujeme proto začít první den s nošením 20 minut a druhý den 40 minut. Do týdne by již však noha měla být navyklá a chůze v botách bezbolestná.

Pedikom levitas

 

Díky individuálním korekčním vložkám do bot dochází k účinné léčbě nohy, obnově tlumících funkcí kleneb nohou a  k dlouhodobému zlepšování celého pohybového aparátu.

"Je důležité mít na paměti, že nohy nesou naše tělo, takže pokud nejsou zdravé a jejich podpůrná funkce není ideální, ohrožuje to naše kořenové klouby a páteř."

Tím, že dojde k obnově nosné funkce nohou, dochází také k výraznému odlehčení kloubů a celého pohybového aparátu – tělo přestane být přetěžováno a bolesti mizí.

 

Publikováno: 4.3.2016