Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Je vhodná rázová vlna na kalcifikát v ramene? - Léčba rázovou vlnou - Diskuze

Je vhodná rázová vlna na kalcifikát v ramene?

Je vhodná rázová vlna na kalcifikát v ramene?

Jana  |  návštěvník
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Pred 5.rokmi som prekonala zápal ramena po chrípke, liečba prebehla protizápalovými liekmi. Akútny stav bol vyriešený, po úplne nehybnom ramene bolo rameno takmer úplne funkčné. Od tohto zápalu však nie je rameno dlhodobo v úplnom poriadku, v istých polohách upaženia je rameno bolestivé, pohyb musím zmeniť. V polohe ležmo rameno ľahko zamrzne a pre zmenu polohy si musím pomôcť druhou rukou. Absolvovala som UZV v mieste bolesti 10x po sebe, úspech žiadny. Výsledok rtg.: lokalizovaná osteoporosis - zápal - tuberculum majus humeri, kalcifikát 9x5mm v šľ. m. supraspinatus. Záver: PHS calcarea 1.sin. Okrem toho ma veľmi často intenzívne bolí sval spájajúci krk a bolestivé rameno na chrbte. Neviem, či to s bolestivým ramenom súvisí. Aký spôsob liečby navrhujete? Nie som zástancom protizápalových liekov. Sú v tomto prípade vhodné rázové vlny? Pohyb je prospešný, alebo treba naopak rameno šetriť? Ďakujem pekne za odpoveď.
MUDr. René Moster CSc  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Brno
  • 11 odpovědí
  • 4 Likes
Zdravím,
v naší společnosti disponujeme všemi typy rázové vlny. Máme dobré výsledky i s léčbou kalcifikátů v oblasti ramenního kloubu. Užíváme vysokoenergetickou rázovou vlnu ESWT. Pomocí této léčby se většína kalcifikátů rozpadne a vstřebá bez operace.
Více na XXXXXXXXXXXXXXXXX V případě zájmu o léčbu se objednejte.
prim. Moster, Revmacentrum
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den Jano,

rázová vlna v kombinaci s fyzioterapií obsahující zejména centrace ramene, vojtovu reflexní lokomoci a cvičení v oporách je určitě dobrou volbou.
Určitě byste rameno neměla sama aktivně rozcvičovat přes bolest. Obraťte se na zkušeného fyzioterapeuta.

S přáním pěkného dne

Iva Bílková - FYZIOklinika.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ráj na zemi. Musím říct, že po předchozích špatných zkušenostech se zdravotním personálem z jiných ústavů, včetně lékařů, zde jsem se cítila moc dobře, milý vstřícný personál, včetně lékařky samotné a léčba účinná. Moc d... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí