Dítě se zaklání a prohýbá

Dítě se zaklání a prohýbá

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že se mi dcera prakticky už od narození zaklání. Dělá to pokaždé, co ji mám v náručí. Teď má 5,5 měsíce, a jakmile ji vezmu do náruče, zaklání strašně hlavičku a kouká co je za ní a vlastně dělá to odjakživa. Dělá to i při kojení, pije, pak se pustí, a zakloní, kouká co je za ní, a musím ji hlavičku tlačit zpět k prsu...dělá to skoro pořád. Doteď jsem to neřešila, protože dr. pediatrička o tom ví a nic na to neřekla, až tchýnka mi dnes řekla, že snad to může být nějaká pohybová vada, a hovořila něco o Vojtově metodě a o cvičení. Sama jsem o této metodě nikdy nic nečetla, ani jsem to nevyhledávala. Myslela jsem,že se mi malá zaklání jen z legrace, protože se jí to líbí. Jinak koníky na bříšku pase normálně, hlavičku zvedá, nepřetočí se ještě na bříško, ale to je asi tím,že je cvalík, 8,5kg. Mám si dělat s tímto starosti? Děkuji Vám za Váš názor. Mějte se hezky.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, určitě doporučuji prohlédhou Vaši dcerku u fyzioterapeuta (specializace na děti se znalostí Vojtovy metody a psychomotorického vývoje) Bohužel pediatři nejsou dostatečně školení v kvalitě psychomotorického vývoje. Pediatr i Vy vidíte, že dcerka "pase koníčky",ale je otázkou, jak kvalitně zapojuje hluboký stabilizační systém, bránici, rotuje kyčle a ramena .... Jsou to drobnosti, které vidí jen "zkušené oko".

Podle popisu dcerka bude mít problém a včasnou terapií předejdete vadnému držení těla ve starším věku, případně skolioze apod.

Váha dítěte neovlivňuje fakt, že dítě nepostupuje ve vývoji dle "pravidel".

Přeji hodně zdraví, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
pantisinka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobry den,ja mam synka narodil se 5.7.2011 o mesic drive a cisarem,je uz to moje 4 dite.Ja uz mam 3 dcery a ty byly v jeho veku uplne jine.Malej neleze,jenomvali sudy,nestavi se sam na nozicky a ani si neda sam flasku do pusinky,jinak kdyz ho postavim na nozicky tak to ma snahu i ze by chodil...ale kdyz ho chovam tak se mi furt zaklani.Mam si delat starosti...Prosim napiste mi svuj nazor.Mockrat Vam Dekuji
pantisinka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dejte mi prosim vedet.Diky preji hezky den
Doktor ve Vašem okolí