Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ublížení Vojtovou metodou? - Vojtova metoda - Diskuze

Ublížení Vojtovou metodou?

Ublížení Vojtovou metodou?

anonym  |  návštěvník
Dobrý den, byla jsem na rehabilitaci se svou tříměsíční dcerou. Máme s ní cvičit vojtovu metodu, protože otáčí hlavičku více na jednu stranu. Prvním cvikem bylo stlačení reflexního bodu mezi žebry. U druhého cviku rehabilitační sestra zalehla mé holčičce hlavičku a tlačila ji na nohu a protilehlou ruku. Bylo to dost šílené, protože mi přišlo, že malá nemůže dýchat a že na ní leží dost velkou vahou. Měla na ni položenou horní část těla. Po cvičení jsem ji našla modřinu na nožičce a dnes je taková divná. Nesměje se a je vidět, že ji něco bolí. Pořád hodně zaklání hlavičku, což předtím nedělala. Je možné, že by ji mohla nějak ublížit?
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, modřina se u dětí dělá pokud je na ně kladen vyšší tlak - neměl by být. Nicméně polohu, kterou popisujete jako druhou je relativně běžná, pravděpodobně šlo o reflexní plazení a pokud kolegyně chtěla udržet správnou polohu a celkové nastavení trupu a končetin je nutné miminko přidržet. Nicméně hlavička má být postavena na čelíčku s lehkým pootočením tak, aby nosní dírka byla volná. Pokud děvčátko plakalo je zřejmé, že přes vzlyky se hůře dýchá a pokud je volná jedna nosní dírka je o to dýchání těžší.

Snažila bych se cvičení vést v klidnější atmosféře pokud možno nenásilně a pokud by se malá vzpírala (přeci jen ji nutíte do polohy, kterou mimčo nechce a celkem přirozeně se brání), tak bych interval stimulace zkrátila na pár sekund s častějším opakováním na jednu či druhou stranu - dle instrukcí. Prokládala bych cvičení kojením, povídáním si, uklidněním, prostředí i čas bych měnila. Pokud budete cvičit vždy násilně na stejném místě (např. přebalovací pultík), malá si vytvoří vazbu na situaci za které vždy cvičí a bude ve stresu plakat již jen při přebalování, přestože zrovna nebudete chtít cvičit.

Pokud by jste měla jakékoli dotazy, ráda je zodpovím.
Přeji příjemné léto, Mgr. Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Doktor ve Vašem okolí