Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vojtova metoda - jak nalézt správný stimulační bod - Vojtova metoda - Diskuze

Vojtova metoda - jak nalézt správný stimulační bod

Vojtova metoda - jak nalézt správný stimulační bod

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,

můžete mi prosím poradit jak správně nalézt bod na hrudi, který se stimuluje při základním cviku Vpjtovy metody - jde mi o reflexní otáčení v poloze na zádech? Existuje nějaká jednoduchá pomůcka jak tento bod najít? Již týden cvičím se synem,ale nejsem si jistá zda to dělám správně. Syn se při cvičení směje, cucá si prstíky a tahá se za pindíka. Při stimulaci zvedne nohy,otočí hlavičku,ale s rukama si dělá co chce a nemůžu docílit jejich správného pohybu

děkuji

Radka
Jana  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,se synem (16měs.) cvičíme asi 3 týdny Vojtovu metodu. Měl cca od 8.měs. rýhy na každém stehně v jiné úrovni. Lékařka se řídila výsledkem ultrazvuku kyčlí a řekla, že je to tedy OK. Když syn začal chodit, projevil se rozdíl na nožkách - nepatrně jednu nohu vtáčí spolu s kolínkem dovnitř. Lékařka nás odeslala na rehabilitaci, kde nabídli cvičit "Vojtu".
Doslechla jsem se od kolegyně, že asi necvičíme spolu s rehabilitační sestrou dobře (že nám to špatně ukazuje...) Zajímá mě tedy, jestli cvičíme dobře. Pokládáme syna na bříško, ruku blíž k mému tělu má svěsenou dolů, druhou pokrčenou a k ní směřuje tvář. Zalehnu hlavičku a trochu tělíčko a rukou držím skrčenou ruku a mačkám na loketní kost. Křížově pak protichůdnou nohu pokrčím také, vytočím prstíky ven - směrem ke mně - a tlačím silou na patu. Můžu si pomoci tlačením silou i na hrbolek pánevní kosti (2.osoba). Takto se volná noha pohybuje "sama od sebe".

Kolegyně mi tvrdí, že by se mělo "jet" nejdřív posílením břišních svalů, pak se teprve soustředit na nohy. Že jsme nějakou část "přeskočili" a bude to "na nic". Že prý Vojt. metodě zde na rehabilitaci moc nerozumí...

Zajímalo by mě, zda by kolegyně mohla mít pravdu. Znejistila mě. Nechci jezdit jinam, přístup zde je úžasný a dosud jsem měla pocit dobrý.

MOC děkuji za odpověď na můj, asi prapodivný", dotaz
Doktor ve Vašem okolí