Mobilizace kostrče

Mobilizace kostrče

Irena V.  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, ženská lékařka mě navrhla jako alternetivní terapii pro snazší otěhotnění metodu Mojžíšové. Vyhledala jsem si fyzioterapeutku, která tuto metodu provádí. Vysvětlila mi o co se jedná. O čem terapie Mojžíšové je. Také, že obsahuje uvolnění kostrče zkrz konečník. A to je můj problém. Moc se mi do toho nechce. Prosím, můžete mi poradit, zda je tento zákrok nezbytně nutný. Mám z něj nepříjemný pocit. Když prohlížím i ostatní články na internetu zdá se mi, že je to asi nutné. Irena V.
Ordinace léčebné rehabilitace a fyzikální medicíny  |  Basic member  |  Fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den p. Ireno, pokud chcete opravdu podstoupit terapii L.Mojžíšové, tak asi pravděpodobně k nápravě kostrče dojde. Ještě si to fyzioterapeutka potvrdí vyšetřením, zda je to nezbytně nutné, ale je to součást této metody. Nedělá se hned při prvním setkání, ale až po několikáté návštěvě. A nemusíte mít z toho strach, dobře proškolená fyzioterapeutka je šikovná a sama uvidíte ten efekt. S pozdravem Eva Mackanič.
Jana Šimonková fyzioterapie  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
Vážená paní Ireno,
Skutečně, mobilizace kostrče a měkké techniky na svalech malé pánve k terapii Ludmily Mojžíšové patří. Lze po všech předchozích mobilizacích žeber, páteře, kyčelních kloubů a kříže volit i akupresuru v oblasti kostrče z vnější strany, ale efekt není tak dobrý.
Vlastní ošetření kostrče per rectum /skrz konečník/ není nic co nelze vydržet. Kolika gynekologickými vyšetřeními jste již prošla. Jsou příjemná?
Provádím ženám celou Mojžíšovou již několik let. A přicházejí opakovaně. Poprvé, a to samy uvádějí, jsou trochu ve stresu, podruhé už se uvolní i ty obzvlášť úzkostné.
Osobně jsem toto ošeření 2x zažila před IVF. Moje pocity byly jako těsně před odchodem na velkou stranu na WC. Je to tím, že jsou drážděny ty samé nervové receptory jako při zmiňovaném úkonu na WC. Další pocit je pichlavý v momentě, když terapeut nahmatá svalové snopce ve zvýšeném napětí a fyzioterapeut je začne uvolňovat. Změnu tohoto pocitu v uvolnění múžete vnímat jako úspěšné uvolnění napjatého svalstva.
Celé to trvá asi 10min maximálně, pokud je skutečně svalstvo vaší malé pánve asymetricky tonizováno / napjaté/
Po celou dobu terapeut/ka komunikuje s pacientkou a při velmi nelibích pocitech terapii ukončí.
Přeji vám odvahu, a hodně štěstí v otěhotnění.
Jana Šimonková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
mail:XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

sai77777777 18.8.2016
Spokojený/á

Mgr. Kateřina Hošková je vynikající fyzioterapeutka, která mi pořešila mnoho problému spojené s krční páteří a kostrčí a jiné s tím problémy spojené. Mohu jen doporučit.

Doktor ve Vašem okolí