Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda)

Jedná se o rehabilitační metodu, kterou vyvinula terapeutka a zdravotní sestra Ludmila Mojžíšová v 70. letech minulého století. Terapie se zaměřuje na poruchy funkce pohybového aparátu a svalovou bolest, resp. svalový spasmus (stahy). K řešení problémů přistupuje co nejšetrnějším a nebolestivým způsobem – spočívá v uvolnění a protažení zkrácených a spastických svalů, posílení oslabených svalů a mobilizaci zablokovaných kloubů.

Tato důsledně fyziologická metoda vznikla na základě dlouholeté rehabilitační praxe a je zejména známá a využívaná jako velmi účinná terapie v léčbě ženské sterility. Ovlivňuje nervosvalový aparát pánevního dna a působí na ženské pohlavní orgány. Dochází tak ke zlepšení jejich cévního zásobení a zkvalitňování svalové a pojivové tkáně. V případě jejich nesprávné funkce a úspěšného rehabilitačního zásahu dochází během terapie ke zlepšení stavu a vyřešení gynekologických problémů. Úspěšnost léčby potvrzuje i fakt, že v 90. letech min. století byla metoda uznána jako metoda první volby v léčbě funkční ženské sterility.

Metoda Ludmily Mojžíšové se dnes sice využívá hlavně v léčbě ženské neplodnosti, je však účinná i v případě jiných gynekologických potíží, bolestivé menstruace, inkontinence, ptóze vnitřních orgánů a sexuální dysfunkce (dyspaneurie), využívá se i v léčbě bolestí zad a hlavy, při bolestech v oblasti pánve, kostrče a kyčelních kloubů. Kromě vysoké úspěšnosti v léčbě potíží je třeba zmínit i další přednosti této metody – bezbolestnost a okamžitou úlevu a zlepšení stavu, aniž by byla nutná další podpůrná farmakologická léčba. Výhodou je i přijatelnost a srozumitelnost pro pacienta, neboť jeho aktivní spolupráce - pravidelné cvičení speciálních cviků - je při léčbě nezbytná.

Aktualizováno: 9.3.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda) - Novinky

Využití léčebné metody Ludmily Mojžíšové

Ordinace léčebné rehabilitace a fyzikální medicíny

Poruchy funkce pohybového aparátu patří mezi časté zdroje bolestí v lidském organismu. Bolest je jedním z problémů, na který se...

Související recenze a zkušenosti

sai77777777 18.8.2016
Spokojený/á

Mgr. Kateřina Hošková je vynikající fyzioterapeutka, která mi pořešila mnoho problému spojené s krční páteří a kostrčí a jiné s tím problémy spojené. Mohu jen doporučit.

Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda)

Doktor ve Vašem okolí