Ballancer 505 – novinka ve světě lymfodrenáže

V září 2012 bylo světové veřejnosti, odborné i laické, představeno nejmodernější zařízení na tlakovou terapii, používanou v estetice (tzv. přístrojovou lymfodrenáž), přístroj Ballancer 505.

Ballancer 505 navazuje na úspěšný model Ballancer 404, jehož na trhu nahrazuje. Nutno dodat, že inženýři firmy Mego Afek odvedli opět skvělou práci, stejně jako již mnohokrát v minulosti, např. když přístrojovou lymfodrenáž před více než 30 lety jako první představili světové lékařské veřejnosti. Ballancer 505 se tak opět zařadil mezi absolutní špičku v oboru tlakové terapie, zejména v oblasti estetiky a sportu.

ballancer 505

Ballancer 505 vychází z úspěšného přístroje pro tlakovou terapii Lympha Press Optimal, který je využíván výhradně ve zdravotnictví. Z něho si 505 bere několik důležitých funkcí, nicméně stále je zachován důraz na jednoduchou a intuitivní obsluhu, jednoduchý způsob nastavení a samozřejmě také prvotřídní kvalitu a minimální poruchovost.

Mezi tyto novinky Ballanceru 505
(ve srovnání s modelem 404) patří zejména:

 • Elektronické nastavení tlaku – Ballancer 505 má tlak nastavovaný elektronicky, a to buď tlačítky na přístroji, nebo pomocí PC.
 • Přesné měření tlaků v aplikátorech – Ballancer 505 je schopen po celou dobu práce s aplikátory zcela přesně (přístroj je kalibrován) měřit aktuální tlak v aplikátorech a na základě těchto údajů garantovat tlak nastavený uživatelem. Stále samozřejmě zůstává unikátní funkce řízení (tlakování i odsávání) několika komor v témže čase!
 • Jednoduché ovládání pomocí PC – přístroj lze pomocí standardního USB kabelu připojit k PC a ovládat jej dodávaným softwarem. Asi nejvýraznější výhodou je v tomto ohledu možnost individuálního nastavení procedur u různých klientů a tyto nastavené procedury ukládat v kartotéce pro příští, rychlejší a jednoduší použití.
 • Ballancer 505 již mluví česky! Přístroj hlásí všechny důležité údaje na displeji v českém jazyce.
lymfodrenaz1


Toto jsou hlavní vylepšení oproti modelu 404. Veškeré další funkce, díky kterým se stal Ballancer nejpoužívanějším lymfodrenážním systémem na světě zůstávají. Mezi ně patří zejména:

lymfodrenaz2
 • 24 komor v nohavicích – všechny komory jsou skutečně nezávislé a vzájemně se překrývají
 • 24 komor v bundě – komory jsou nezávislé a vzájemně se překrývají
 • komory jsou vyrobeny z elastického materiálu pro dokonalé obepnutí masírovaných partií
 • jedinečný systém ovládání komor (systém dokáže ovládat několik komor najednou, v témže okamžiku tlakuje i odsává – další unikum Ballanceru!)
 • kompletní lymfodrenáž – od plosek nohou, nártů až po horní končetiny
 • unikátní program Pre-Therapy, který před každou masáží uvolňuje lymfatické uzliny v tříslech (nohavice) a v podpažních jamkách (bunda)
 • zapínání robustními zipy – nedochází k únavě suchých zipů jako u většiny ostatních výrobků (tlakové komory jsou samozřejmě i pod zipy!)
 • jednoduché, komfortní ovládání, spolehlivý provoz s minimem technických problémů (minimální poruchovost)
 • výrobcem Ballanceru je firma Mego Afek, která přístrojovou lymfodrenáž jako první na světě vynalezla (v 70.letech 20.století)

Od září 2012 mohou výhody Ballanceru 505 využívat i klienti a zákazníci v České republice a na Slovensku.

Více o přístroji Ballancer si přečtěte zde.

Aktualizováno: 20.11.2013

Doktor ve Vašem okolí