Lympha Press – guru přístrojové lymfodrenáže

Víte co má společného přístrojová lymfodrenáž se státem Izrael? Vlastně úplně všechno. Izrael je zemí, kde tato léčebná metoda vznikla, zhruba před 35 lety na jedné z tamních klinik. Tehdy mladý lékař Avigdor Zelikovski přišel s nápadem léčit problémy lymfatického systému pomocí sekvenční, tlakové terapie. Přišel s nápadem speciálních návleků na nohy, jakýchsi nohavic, které budou plné vzduchových komor a pomocí plnění těchto komor bude docházet k masáži a stimulaci lidské mízy.

Jak přístrojová lymfodrenáž vznikla

Lymfatická drenáž pomocí přístroje je dnes velice rozšířená léčebná metoda používaná jak na specializovaných lymfologických pracovištích, tak v centrech léčby lymfatického edému při dermatovenerologických, rehabilitačních, interních a dalších odděleních. Její přínos je patrný při léčbě primárního i sekundárního lymfatického edému a dalších potížích. Často se využívá i v estetice.

Lympha Press Optimal3

Přístrojová lymfodrenáž vznikla v 70. letech v Izraeli pod taktovkou Prof. Avigdora Zelikovskiho, vedoucího lékaře oddělení vaskulární chirurgie Beilinsonské nemocnice. Ten v té době navrhl pro léčbu lymfedému zcela nový sekvenční kompresní systém, jehož unikátnost spočívala zejména v počtu a rozmístění úzkých vzduchových komor, které se sekvenčním způsobem plnily tlakem a tím prováděly končetinám proceduru přirovnatelnou k "dojení". Tento "milking effect“ měl za následek pohyb nahromaděné mízy (lymfy) v oteklých partiích směrem ke zdravým částem lymfatického systému v trupu těla. Za krátkou dobu potvrdily klinické testy velmi výrazné výsledky v léčbě. Záhy na to přinesl profesor Zelikovski tento svůj systém do jedné z izraelských, technologických firem, aby projekt společně dokončili. A tak vznikl Lympha Press® – první přístrojová lymfodrenáž na světě.

Lympha Press Plus Lympha Jacket2

Lympha Press

Od té doby je Lympha Press světovým leaderem na trhu s profesionálními lymfodrenážními systémy, udává směr a technické trendy v této oblasti. Vysoký počet vzduchových komor v aplikátorech, unikátní funkce a řízení kompresorů, jednoduchost ovládání a prvotřídní kvalita zpracování, to vše zaručuje dokonalou lymfatickou masáž a bezproblémový provoz.

V čem je Lympha Press tak unikátní?

  • 24 komor (v případě LymphaPod až 40 komor!) a individuálně nastavitelný tlak pro každou z nich. Komory jsou elastické a šupinovitě se překrývají, pro dokonalé pokrytí masírovaných partií.
  • elektronicky kontrolovaný tlak v komorách – tlak působící na ošetřovanou oblast je přesně takový, jaký požaduje ošetřující lékař (bez ohledu na "objem" pacienta)
  • aktivní odsávání vzduchu z komor – systém je schopen ovládat několik komor najednou – jako jediný dokáže v jednom čase snižovat i zvyšovat tlak v různých komorách
  • program Pre-Therapy® – 1.fáze procedury, při které jsou nejprve masírovány lymfatické uzliny v tříslech a axilách.
  • kompletní pokrytí HK či DK i trupu a abdominální oblasti – aplikátory nekončí v třísle či v axile – komplexní lymfodrenáž vhodná např. i pro pacientky po mastektomii
  • široký výběr aplikátorů, vč. unikátního LymphaPod® pro obézní pacienty (150 – 300kg!)
  • zapínání robustními zipy, prvotřídní kvalita zpracování

Lympha Press v České republice

Lympha Press Comfy Arm Sleeve4

Systémy Lympha Press používají přední lymfologové a jiní specialisté takřka po celém světě, vč. Spojených států, Japonska a většiny zemí Evropy. Nyní mají tu možnost i lékaři v České republice, neboť od konce roku 2011 je systém Lympha Press dovážen i sem. V současné době se u nás používá v estetickém odvětví, pod značkou Ballancer, která na český trh vstoupila o několik let dříve.

Další informace o systému Lympha Press najdete na stránkách dovozce www.bs-medical.cz.

Aktualizováno: 5.11.2013

Doktor ve Vašem okolí