Lympha Press je skvělý pomocník pro lymfodrenáž

Požádali jsme fyzioterapeuta Armádního sportovního centra Dukla Liberec MUDr. Jana Čížka o názor, jaké jsou jeho zkušenosti s leaderem na trhu lymfodrenážních přístrojů, přístrojem LYMPHA PRESS.

Ve dnech 21. 2. až 3. 3. 2013 se uskutečnilo Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme v Itálii. Našim sportovcům pomáhal s regenerací i tento lymfodrenážní přístroj od společnosti BS Medical.

Na Mistrovství světa v klasickém lyžování jste používali pro regeneraci i pneumatický lymfodrenážní přístroj Lympha Press s aplikátorem Lympha Pants, jak hodnotíte jeho kvalitu?
Jsem velice rád, že jsme měli možnost přístroj Lympha press vyzkoušet. Využívali jsme ho především k podpoře regenerace. Usnadnil v průběhu MS práci našim masérům, kdy mezi jednotlivými závody nebylo na regeneraci příliš mnoho času. Ocenili jsme jeho jednoduchou obsluhu a snadnou přípravu k provozu. Částečně se překrývající komory umožňují příjemný plynulý přechod tlaku. Přístroj byl často využívaný a pracoval spolehlivě.

Jak jste s přístrojem Lympha Press byl spokojen vy, jako fyzioterapeut a jak závodníci, kteří se chtěli regenerovat? Pomohl jim?
lympha lyzar02 Můžu zodpovědně říci, že to byl pro nás skvělý pomocník, spolu s ostatním přístrojovým vybavením, které jsme měli na MS ve Val di Fiemme k dispozici. Přístroj Lympha Press patřil k nejvíce využívaným. Jistě i tento přístroj přispěl k tomu, že jsme během MS nemuseli řešit u našich sportovců žádné vážnější obtíže s pohybovým aparátem. Kromě závodníků vyzkoušeli tento přístroj i někteří členové realizačního tým, pro které to byla také příjemná regenerace po celodenním pracovním vytížení.

lympha angiopress+two legs Doporučujete používání tohoto přístroje i v jiných oborech než je vrcholový sport?
Přístroj Lympha Press lze jistě dobře využít např. u pooperačních či poúrazových stavů v rámci léčebné rehabilitace. A to jak v rámci prevence otoků, tak i v případech, kdy již místní otoky zpomalují a komplikují rehabilitační proces. Indikací může být i např. lymfoedém či žilní nedostatečnost. Tato procedura je nejen příjemná, ale i účinná a zejména ve spojení s lymfodrenáží manuální ji lze vřele doporučit.

LYMPHA PRESS
Systémy kompresní pneumatické terapie Lympha Press jsou dílem izraelské firmy Mego Afek AC Ltd., jsou vyváženy do celého světa a vyráběny dle nejpřísnějších evropských, amerických a japonských standardů. Mego Afek byla první společnost na světě, která vyrobila vícekomorový, sekvenční, pneumatický, tlakový systém pro léčbu otoků. Dnes jsou produkty této firmy distribuovány na trzích v Evropě, Severní i Jižní Americe, dále také v Asii vč. Japonska. 

Lympha Press Comfy Arm Sleeve4 Systémy Lympha Press jsou primárním produktem divize zdravotnických prostředků firmy. Dále firma Mego Afek vyrábí sekvenční systémy pro kompresní terapii hluboké žilní trombózy, a v neposlední řadě také lymfodrenážní systémy pro použití v oblasti estetiky značky Ballancer.

Vývojové oddělení firmy drží již dlouhá léta Lympha Press na předních světových příčkách z hlediska technologie a účinků na lidský organismus, a to zejména díky neustálému adoptování a vývoji nových produktů, vycházejících z poznatků a zpětné vazby od mnoha stovek pacientů, lékařů a fyzioterapeutů z celého světa. Produkty firmy Mego Afek jsou distribuovány celosvětově skrze velmi dobře fungující síť distributorů. Tyto zdravotnické a estetické prostředky jsou dnes k dispozici ve více než 30 zemích světa. V České republice jsou přístroje Lympha Press a Ballancer distribuovány jejich výhradním dovozcem, kterým je BS Medical – oddělení zdravotnické techniky firmy Beauty Systems s.r.o.

Více na www.bs-medical.cz nebo www.beauty-systems.cz

Publikováno: 15.8.2013

Doktor ve Vašem okolí