Diagnostický a terapeutický systém založený na autoterapii, kdy pacient je fyzioterapeutem veden k cílenému aktivnímu cvičení a režimovým opatřením, které ho mají naučit, jak si může sám účinně pomoci od bolestivých stavů pohybového aparátu a jak těmto potížím sám předcházet.

Metoda je vhodná pro celý pohybový aparát, tj. jak pro bederní a krční páteř, tak i periferní klouby jako např. rameno, kyčel, koleno, aj. Během léčby pacient cvičí obvykle pouze jeden cvik několikrát za den a současně dodržuje pokyny pro usnadnění běžných denních činnosti (např. při oblékání, sezení, stání, běžné hygieně, aj.), aby se bolestivé příznaky tolik neprojevovaly.

McKenzie metoda byla založena v 50. letech minulého století p. Robinem McKenziem na Novém Zélandu.

zada

Publikováno: 6.1.2015

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Doktor ve Vašem okolí