Kinesiotaping (taping, tejpování)

Taping - tejpování je metoda využívaná především ve sportovní medicíně a rehabilitačním lékařství. S využitím speciální lepící pásky, kterou se léčená oblast oblepuje (nesmí dojít ke stažení) dochází k zpevnění kloubů. Ošetřují se klouby přetěžované nebo klouby vyléčené po úrazech, často je důvodem také prevence u kloubu zdravých. Kromě problémů kloubních je indikací k tejpování také bolesti páteře, vadné držení těla, otoky, hematomy, bolesti hlavy, polyneuropatie, spastické postižení, ochrnutí, bolestivá menstruace a další.

Aktualizováno: 22.10.2014

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Kinesiotaping (taping, tejpování) - Novinky

TAPING – TEJPOVÁNÍ

Taping nebo-li tejpování je metoda, kdy za pomocí speciálních lepících pásek nalepených na kůži v problémové oblasti dochází k...

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí