Kinesiotaping (taping, tejpování)

Taping - tejpování je metoda využívaná především ve sportovní medicíně a rehabilitačním lékařství. S využitím speciální lepící pásky, kterou se léčená oblast oblepuje (nesmí dojít ke stažení) dochází k zpevnění kloubů. Ošetřují se klouby přetěžované nebo klouby vyléčené po úrazech, často je důvodem také prevence u kloubu zdravých. Kromě problémů kloubních je indikací k tejpování také bolesti páteře, vadné držení těla, otoky, hematomy, bolesti hlavy, polyneuropatie, spastické postižení, ochrnutí, bolestivá menstruace a další.

Aktualizováno: 22.10.2014

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Kinesiotaping (taping, tejpování) - Novinky

TAPING – TEJPOVÁNÍ

Taping nebo-li tejpování je metoda, kdy za pomocí speciálních lepících pásek nalepených na kůži v problémové oblasti dochází k...

Kinesiotaping (taping, tejpování) - Ceny

Ceny od 1 Kč
obvykle do 1 Kč
MUDr. Tomáš Vilhelm
František Klapač DiS.
Mladá Boleslav
Ceny od 2 Kč
František Klapač DiS.
FyzioCK PhDr. Radek Pícha
České Budějovice
Ceny od 50 Kč
obvykle do 100 Kč
FyzioCK PhDr. Radek Pícha
Ceny od 600 Kč
Rehabilitace Bitnar
Ceny od 100 Kč
obvykle do 120 Kč
Rehabilitační Centrum Šenov NZZ, MUDr. Kateřina Šochová

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí