Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ošetření zoubků v narkóze u 3.letého dítěte - Dětská stomatologie - Diskuze

Ošetření zoubků v narkóze u 3.letého dítěte

Ošetření zoubků v narkóze u 3.letého dítěte

MartinaC.  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat,co mám dělat,když můj 3 letý syn má problémy se zuby.Byli jsme v červnu tohoto roku na kontrolu u naší zubařky a ona mi řekla,že má syn nějaké kazy a dál nic,šli jsme domu.Po 4 měsících se syn v noci vzbudil a brečel celou noc,že ho bolí zub,tak jsme ráno šli k zubařce a ona mu zub vyvrtala a dala nějakou vložku,s tím,že za 14 dní přijdeme znovu a vložku vyndá a dá novou.Jenže 12.den začal syn opět večer brečet,že ho bolí zub,tak jsme k ní šli znovu a nakonec pani zubařka řekla,že bude lepší ho vytrhnout,zážitek hrůza!Byla to stolička vlevo nahoře a vpravo nahoře má ten samý kaz,když jsem se po vytržení ptala na ten druhý zkažený zub,tak mi pani zubařka pouze odpověděla,že to je to samé jako ta vytržená stolička a poslala nás domu.Přijde mi,že ten zub je hodně zkažený a asi by chtěl také ven,ale po téhle zkušenosti bych brala třeba i nějakou narkózu,aby syn netrpěl,kde by mu ten zoubek vytrhli a zároveň hned opravili další kazy,které má,ať to má všechno bezbolestně za sebou.Víte on totiž na to,že má první zoubky,tak má kořeny velké asi 1 cm,což je divné, první zuby by neměly mít kořeny ne?? Děkuji Červenclová
maruska  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den taková možnost je dělaj to uvás ustí jsou skvělí,pak je druhá možnost utlumit ho lékáma to vám poradí děstká doktorka pokud mate další otázky ráda odpovím
MDDr. Ondřej Kýr  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Průhonice
  • 17 odpovědí
Dobrý den, zubní lékař by se měl pokusit dočasné zoubky zachovat. Jsou důležité pro další vývoj a správné prořezání zubů stálých. Problémem je, že dětský pacient v tomto věku je poměrně obtížně ošetřitelný. Takové zákroky a traumata ze zubní ordinace mohou na dlouho negativně ovlivnit vztah dítěte a později dospělého pacienta k zubnímu ošetření. Při nutnosti sanace kazivého chrupu doporučuji vyhledat pracoviště, které ve spolupráci s anesteziologem může zákrok provést v celkové narkóze.

Související recenze a zkušenosti

Luboš a Andrea 19.7.2018
Spokojený/á

Paní zubařka Komárková je milá, empatická, trpělivá. Nikomu jinému bychom již naší 4-letou dceru, která trpí vrozenou vývojovou vadou zubů, nesvěřili. Díky péči 2-K Dentu a paní doktorky (spolu s dentální hygienistkou) m... Více 

1 Like  

Dětská stomatologie - Související videa

Doktor ve Vašem okolí