Prasklý zub po endodoncii

Prasklý zub po endodoncii

miku  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,chtěl bych vědět co mě čeká. Je mi 35 let,v únoru 2010 mi zubař na 6 dole předělal amalganovou plombu za bílou. Kvůli komplikacím musel výplň vyndat, dát dočasnou se kterou jsem po týdnu musel na pohotovost a tak mi vyndal nerv a vyplnil kanálek. Celé ošetření stálo dost peněz. Nyní mi zub podélně praskl,jedna část se kýve směrem dovnitř, druhá drží s výplní pevně na svém místě.Zatím nic nebolí. Je možné nyní žádat reklamaci zákroku? Lze tu ulomenou část jen nějak přilepit, nebo se bude muset vše odstranit? A jak je cenově náročný tento zákrok? Hradi ho pojišťovna? Nebo aspoň část? Děkuji za odpověď.
MDDr. Lukáš Drobný  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Benešov
  • 9 odpovědí
Dobrý den, je důležité kam až ta prasklina vede. Pokud vede až pod dáseň ke kořenu, kde nejsme schopni zajistit sucho pro přilepení nové nástavby, tak je zub na extrakci - vytažení. Pokud ovšem fraktura končí nad nebo někde u dásně, lze zub opětovně dostavit a MUSÍ se opatřit korunkou, která ho mechanicky zajistí před dalším žvýkacím tlakem, který způsobí frakturu.
Fragment - úlomek již přilepit nelze.
Do kanálků se s nejvyšší pravděpodobností nyní dostává infekce, proto bude nutné endodondické ošetření kanálků, poté se vyhotový nástavba (která propojí korunkovou část zubu s kořeny a na ní se nasadí korunka.
Pojišťovna hradí pouze základní provedení endodoncie, která si myslím, že v tomto případě nebude dostačující a dále kovovou (neestetickou) korunku.
Máte-li zájem konzultace, objednejte se.

MDDr. Lukáš Drobný
Revanch
Revanch  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
A lze v takovém případě uplatňovat reklamaci po lékaři?

Schodou okolností jsem zažil něco podobného. Bolest zubu -> návštěva lékaře, který po RTG zjistil rozsáhlý zubní kaz na 6-tce -> odvrtání, čištění zubu a zadělání amalganem v kapslích cena 800 Kč s tím, že pojišťovna mi kapslový nezaplatí a míchaný na poliklinice nedělají. "Za 2 dny si na bolest nevzpomenete." Zažil jsem maximálně měsíc klidu, pak jsem se napil a nabil jsem pocitu, že mi amalgán netěsní, protože jak jinak si vysvětlit tu bolest. Nedalo se na to ani jíst. Bolest to byla jako by mi ten zub uvnitř explodoval. Následovala návštěva pana doktora -> RTG -> odvrtání -> čištění kanálků (3x 800 Kč) -> cement a informace, že do 2 dnů max. bude vše ok a kdyby cokoliv mám volat. Jeden den, třetí den, týden a stále to bolelo i na dotek jazyka či kartáčku. Následovalo odvrtání cementu, opětovné čištění a dlouhé dumání. Heruéka, máte prasklej zub, to se musí vytrhnout. V puse mam teď kráter a zub zmasakrovanej jak vyhořelá zřícenina, ze který ostali jen obvodový zdi. Na nástěnce vystavěný účtenky od doktora a rozhodnutí jestli mi daj ve 23 letech korunku/plastiku/vytrhnou i zbylé 2 kořeny a nechají díru/pošlou mě na rovnátka, aby se tam narvali stoličky za šestkou. Pojišťovna mi prý dá kulový. S platem 15 000 Kč hrubýho a jednou plombou v puse a jednim zmasakrovanym zubem krása. Na závěr podotýkám, že jsem dal lékaři volné pole působnosti při výběru výplně. Řekl jsem, že tomu nerozumim a že mi tam má dát to samé co by si dal do úst on, kdyby měl takový kaz. Ondra, Praha.

Reakce na Revanch

Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, stomatologie je služba a na komerčně placené služby lze samozřejmě uplatnit reklamaci. Druhou věcí je, že lidské tělo je velice složitý aparát a mnoha problémům se nelze vyhnout ani při správné volbě léčby. Pokud nejse spokojen se svým současným lékařem, můžete si samozřejmě vybrat jiného, který Vás ošetří. Na naší klinice provádíme i zákroky pomocí operačního mikroskopu, což nám dává velké možnosti v léčbě kanálků a zubů, čímž dokážeme zachránit i zuby, který by byly jinak vytrženy. Stejně tak je možné použít keramickou výplň zubu z přístroje CEREC. Pokud by jstě měl zájem, naše klinika je Vám k dispozici. S pozdravem Klinika Mediestetik - Senovážné náměstí 23, Praha 1, tel.: XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí