Fazeta odpadává

Fazeta odpadává

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
dobry den mam dotaz nyni mam mustek na přednich zubech dva roky a rok v kuse mi odpadava z jednoho zubu fazeta,,,pořad chodim ho lepit nekdy tyden nekdy 2 dny a zase upadne a to se snažim byt opatrna vubec nekoušu na te strane ,,nevite proč??
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 9 odpovědí
Dobrý den,

s největší pravděpodobnosti se jedná o konstrukční vadu můstku. V případě že můstek nelze stabilně opravit přímo v ordinaci, nezbývá, než si nechat udělat nový.

S pozdravem Dr. Tománek
Lenka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Vážení, lékař mi navrhl zhotovení keramické korunky na přední zub, uhradila jsem 4.500Kč, výkon provedl přilepením na počkání (zřejmě tou moderní technikou, o níž se zmiňujete i Vy), ale za dva dny mě tato "korunka" praskla.Novou lepenou "korunku" mi lékař připevnil opět na počkání a bez placení, v rámci reklamace. I tato "korunka" mi za týden sklouzla, přitom v obou případech se tak stalo, aniž bych na ni kousla, či jedla.
V druhém případě se mne ujal jiný lékař( neb jsem byla zrovna na dovolené), střípek, za který jsem zaplatila výše uvedenou částku, prozatímně a za regulační popl.přilepil, ale sdělil mně, že nejde o korunku, ale pouze o fazetu, což jsem do té doby nevěděla a neuměla ani rozlišit.
Prosím proto o laskavé sdělení, zda takto zaplacená cena v současné době za fazetu odpovídá, čím mohou být způsobeny vzniklé problémy, kolik by stála opravdová keramická korunka a jakou technikou se provádí a zda nemám uvažovat o změně lékaře, s nímž jsem byla doposud spokojená . S díky za Váš čas a ochotu Lenka
MUDr. Rostislav MUDr. Majer Rostislav  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 15 odpovědí
Dobrý den,
to že faseta spadla může mít několik příčin - od pouhého špatného nalepení, přes nepřesnou práci laboratoře až po špatně nabroušený zub, na kterém je faseta připevněná.
Bez osobní návštěvy můžeme jen hádat.
Každopádně pokud jde o cenu - u nás by tato práce z čisté keramiky stála 6900 Kč - cena za fasetu je u nás stejná jako cena za celokeramickou korunku.Takže si myslím, že 4500 Kč je více než přiměřená cena.
To, že se lékař rozhodl pro fasetu a ne pro korunku, je jedině pro Vaše dobro.
Při broušení zubu na fasetu, se jedná pouze o malý zásah do zubu - minimální broušení a zub se nemusí, ba dokonce nesmí, devitalizovat (umrtvit - tahání nervů), kdežto pokud se zub preparuje na korunku - zbrousí se do pahýlku a někdy je potřeba ho umrtvit. Každopádně je to daleko větší zásah a v případě, že postačí faseta, je tento zásah opravdu naprosto zbytečný.
Podtrženo a sečteno - pokud faseta dvakrát spadla, spíše bych volila cestu domluvy se současným lékařem. Zjistěte, kde je zakopaný pes a pokuste se to vyřešit domluvou - pokud jste s ním byla až doposud spokojená.
Jestliže se ale chcete i tak přehlásit k jinému lékaři, máte na to právo.
Ale ne vždy je chyba na straně lékaře, někdy v tom má prsty i laboratoř, kde se protetická práce nechala vyrobit. :-)
Přeji hezký den.
Jana, Grand Dental Clinic

Související recenze a zkušenosti

VojtechK. 22.12.2020
Spokojený/á

Recenze nepíšu, zde musím. Naprostý frajer, který ví co dělá, má naproste senzační organizaci práci včetně sestry a veškerých nástrojů, dodržuje na minutu časy objednání a vybavení ordinace moderní, vše digitální. Úplně ... Více 

1 Like  
LoMYS 26.11.2020
Spokojený/á

Luxusní jak prostředí kliniky, tak přístup celého týmu. Smekám klobouk před panem doktorem a touto cestou bych mu chtěl vyjádřit velké díky!

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí