Rizika předělání fazet

Rizika předělání fazet

Ondra112233  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, před půl rokem mi byly udělané keramické fazety na 4 předních zubech. Nejsem s nimi esteticky spokojený, ale obávám se, že při předělání bude výsledek stejný a ohrozím tím životnost zubů. Zuby mi byly velmi zbroušené, byl jsem z toho vyděšen, pan doktor to komentoval, že to tak zbrousit musel, důvod neuvedl, původně mi říkal, že zbrousí okolo půl milimetru, ale nakonec mi zbyly jen pahýly. Stálo mě to 40 tis a je to snad horší, než to bylo, zuby jsem měl předtím žluté, opravené fotokompozitem, ale vypadalo to přirozeně. Dásně ustoupily nahoru, nepůsobí to přirozeně. Fazety byly vyrobené v laboratoři. Jaká jsou rizika při předělání a je možno udělat něco s těmi dásněmi? Je metoda Cerec estetičtější než výroba v laboratoři? Předem Vám děkuji za odpověď, Ondra
MDDr. Ondřej Kýr  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Průhonice
  • 17 odpovědí
Dobrý den. Celokeramické fasety lze předělat bez větších rizik.. Buď se dají v lokální anestezii bezezbytku vybrousit a zhotoví se.nové na vlastní zub, nebo se původní fasety lehce zbrousí a zhotoví se nové fasety fixované na ty původní. Záleží případ od případu. S estetikou je to podobné, hezké zuby vám vyrobí šikovný lékař na Cerecu nebo šikovný laborant v laboratoři.

Související recenze a zkušenosti

VojtechK. 22.12.2020
Spokojený/á

Recenze nepíšu, zde musím. Naprostý frajer, který ví co dělá, má naproste senzační organizaci práci včetně sestry a veškerých nástrojů, dodržuje na minutu časy objednání a vybavení ordinace moderní, vše digitální. Úplně ... Více 

1 Like  
LoMYS 26.11.2020
Spokojený/á

Luxusní jak prostředí kliniky, tak přístup celého týmu. Smekám klobouk před panem doktorem a touto cestou bych mu chtěl vyjádřit velké díky!

Keramické fazety - Související videa

Doktor ve Vašem okolí